سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

طرح شهرک حمل و نقل بوشهر اجرایی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح شهرک حمل و نقل بوشهر اجرایی می‌شود

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر گفت: طرح شهرک حمل و نقل بوشهر با ظرفیت فوق‌العاده بالا در کنار خروجی دوم شهر بوشهر با موقعیت مناسب برای توسعه بندر و متمرکز بودن شرکت‌های حمل و نقل اجرایی می‌شود.

طرح شهرک حمل و نقل بوشهر اجرایی می‌شود

 

 سید محمد حسن باستی در نشست کارگروه امور زیربنایی وشهرسازی استان بوشهر ضمن تسلیت به مناسبت سوگواری ایام شهادت سالروز شیعیان حضرت علی (ع) با اشاره به اینکه کارگروه زیربنایی و شهرسازی وظیفه ذاتی‌اش تصمیم گیری تخصصی و کارشناسی در خصوص پرونده‌های مختلف عمرانی با لحاظ کاربری و احداث بناهای مختلف در استان زیر نظر دستگاههای مختلف است، اظهار داشت: فعالیت‌های کارگروه زیربنایی و شهرسازی استان بوشهر باید توسعه محور و مبتنی بر تامین نیازهای استان در حال حاظر و چشم انداز آینده باشد.
وی با اشاره بحث و بررسی پیرامون 10 طرح از نقاط مختلف استان بوشهر افزود: طرح‌هایی که به معنای واقعی با مشارکت بخش خصوصی و دستگاه‌های اجرایی منطبق با نیازهای عمومی جامعه به کارگروه ارائه می‌شود با فوریت تایید و مورد حمایت قرار می‌گیرد.
معاون امور عمرانی استاندار بوشهر با اشاره به تامین آب و برق به عنوان یک بحث کاملا جدی در طرح های عمرانی، صنعتی و تولیدی گفت: یکی از مولفه‌های تصویب طرح تامین آب طرح‌های صنعتی است لذا طرح‌های شهرک‌های صنعتی با لحاظ زیرساخت‌های برق و آب مورد نیاز طرح اقدام به امکان سنجی ایجاد طرح ها را بررسی کنند.
وی از 17 پروژه نیمه تمام ورزشی با پیشرفت فیزیکی 5 تا 35 درصد باقی مانده از سالهای قبل  در استان بوشهر خبرداد و بیان کرد: تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی به ورزشی و یا ایجاد طرح‌های جدید ورزشی و رفاهی جدید باید متناسب با نیاز و استعداد مناطق مختلف روستایی و شهری در استان بوشهر باشد و ضروری است سرمایه‌گذاران بخش خصوصی نگاهی به سرنوشت طرح‌های نیمه تمام نیز داشته باشند.
معاون استاندار بوشهر تاکید کرد: پروژه‌های نیمه تمامی که در استان بوشهردارای توجیه اقتصادی است با مشارکت بخش خصوصی تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد.
باستی از تصویب مجتمع تفریحی رفاهی بین راهی در حاشیه شهر دلوار خبر داد و بیان کرد: با توجه به نیاز مردم به توسعه جایگاه سوخت و یک مجتمع رفاهی بین راهی در این محور اجرای  طرح مجتمع رفاهی بین راهی شهر دلوار توسط بخش خصوصی تصویب شد.
وی از طرح شهرک حمل و نقل بوشهر به عنوان زیرساخت توسعه بندربوشهر یاد کرد و اظهار داشت: شهرک حمل و نقل بوشهر با ظرفیت فوق‌العاده بالا در کنار خروجی دوم شهر بوشهر با موقعیت مناسب برای توسعه بندر و متمرکز بودن شرکت‌های حمل و نقل اجرایی می‌شود.
معاون امور عمرانی استاندار بحث حمل و نقل کالا به عنوان یک ظرفت مهم استان دانست بیان کرد: حمل و نقل کالا بصورت جدی و منطقی و یکپارچه باید مدیریت شود و از پراکندگی و در نظر نداشتن مسائل ترافیکی و زیست محیطی و  عدم مدیریت متمرکز اعلام بار و حق غیر یکسان برای تمامی شرکتها پرهیز شود.
وی با تاکید بر پرهیز از انحصار طلبی در واگذاری زمین در مجموعه شهرک حمل و نقل بوشهر گفت: سازمان پایانه ها و حمل و نقل استان بوشهر به عنوان سهامدار عمده این مجموعه باید وظیفه حکومتی خود را انجام داده تا اختیار تصمیم گیری در خصوص واگذاری اراضی به متقاضیان به عهده مرجعی باصلاحیت و شایستگی مبتنی بر نظر کارشناسی باشد که هم منافع دولت تامین شود و از بوجود آمدن بازار ملک برای سود جویان و زمین خواران جلوگیری شود.