جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۹

طرح سوادآموزی تشویقی در روستاهای استان بوشهر اجرا می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح سوادآموزی تشویقی در روستاهای استان بوشهر اجرا می‌شود

معاون آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: با اجرای طرح سوادآموزی تشویقی در استان بوشهر تا نیمه نخست سال آینده همه بیسوادان روستایی تحت پوشش سواد آموزی قرار می‌گیرند.

طرح سوادآموزی تشویقی در روستاهای استان بوشهر اجرا می‌شود

 

 غلامرضا دانش‌فر در جمع خبرنگاران، با اشاره به اینکه اکنون 96.22 درصد گروه سنی 10 تا 49 سال در استان بوشهر باسواد هستند، اظهار داشت: 767هزار و 809 نفر در استان بوشهر باسواد و 35هزار و 102 نفر نیز از نعمت سواد محروم هستند.
وی با اشاره به اینکه طرح سواد کردن اولیان دانش‌آموزان مورد توجه است افزود: اکنون چهار هزار و 700 نفر از اولیای دانش آموزان که بی‌سواد هستند، شناسایی و 70 درصد آنان زیر پوشش برنامه‌های سواد آموزی قرار گرفتند.
معاون سواد آموزی آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به اینکه در 3 سال گذشته طرح‌های سوادآموزی در استان بوشهر تسریع یافته گفت: در این مدت هفت‌هزار و 900 نفر از بی‌سوادان در کلاس‌های آموزشی شرکت کرده‌اند که 98 درصد آن‌ها به مرحله برگزاری امتحان رسیدند.
وی از جذب سه هزار و 600 نفرسواد آموز امسال در کلاس‌های سوادآموزی خبر داد و خاطر‌نشان کرد: با برنامه‌ریزی انجام شده تعداد سوادآموزان استان بوشهر تا پایان امسال به پنج هزار و 600 نفر افزایش می‌یابد.
دانشور رده سنی 10 تا 49 سال را سخت ترین رده سنی آموزش دانست و گفت: بیش از 96 درصد جمعیت سنین 10 تا 49 سال استان بوشهر باسواد هستند که در تلاش می‌شود در کوتاه‌ترین فرصت 4 درصد باقی مانده با سواد شوند.
معاون سواد آموزی آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به راه‌اندازی مراکز یادگیری محلی بیان کرد: دو مرکز یادگیری محلی در شهرستانهای بوشهر و دشتستان راه‌اندازی شده که علاوه بر آموزش سواد، مهارتهای زندگی نیز به سوادآموزان ارائه می‌شود.
وی، از اجرای طرح سوادآموزی تشویقی در استان بوشهر خبرداد و گفت: با اجرای طرح سوادآموزی تشویقی در استان بوشهر تا نیمه نخست  سال آینده همه بیسوادان روستایی تحت پوشش سواد آموزی قرار می‌گیرند.
دانشور با اشاره به اینکه یک‌هزار و 778 نفر بیسواد در روستاهای استان بوشهر شناسایی شده افزود: تلاش می‌شود این افراد در قالب طرح سوادآموزی تشویقی باسواد شوند.
معاون سواد آموزی آموزش و پرورش استان بوشهر از پرداخت هزینه تشوسقی به سوادآموزان خبر داد و تصریح کرد: در قالب این طرح 10 میلیون ریال برای آموزش هر یک از افراد بیسواد در نظر گرفته شده که در صورت موفقیت فرد در فراگیری سواد این مبلغ واریز می‌شود.
وی تاکید کرد: در اجرای طرح "سوادآموزی تشویقی" همکاری همه دستگاه‌ها و ارگان‌های مستقر در روستاها ضروری است.
دانشور با بیان اینکه سطح سواد آموزی در شهرهای استان بوشهر به سطح جهانی می‌شود، اظهار داشت: بر‌اساس برنامه‌ریزی سطح سوادآموزی شهرهای ریگ، دیلم، کاکی، سعدآباد، خارگ و دلوار  به مطلوب جهانی رسانده می‌شود.