سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

طرح سنجش سلامت جسمانی نوآموزان بدو ورود به مدرسه در ۲۱ پایگاه استان بوشهر آغاز شد - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح سنجش سلامت جسمانی نوآموزان بدو ورود به مدرسه در ۲۱ پایگاه استان بوشهر آغاز شد

طرح سنجش سلامت جسمانی نوآموزان بدو ورود به مدرسه در ۲۱ پایگاه استان بوشهر آغاز شد

طرح سنجش سلامت جسمانی نوآموزان بدو ورود به مدرسه در ۲۱ پایگاه استان بوشهر آغاز شد

ناصر کرمی در بازدید از روند اجرای طرح سنجش سلامت نوآموزان پیش دبستانی استان بوشهر با  اشاره به نقش مهم اجرای این طرح اظهار داشت: طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان با هدف ارزیابی و شناسایی اختلالات جسمانی و سطح آمادگی تحصیلی نوآموزان اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه این نوآموزان در ابعاد گوناگون مورد سنجش قرار می‌گیرند خاطرنشان کرد: نوآموزان بدو ورود به دبستان از نظر بینایی، شنوایی، ضریب هوشی و نمودار رشد مورد سنجش قرار می‌گیرند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر از راه‌اندازی پایگاه سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان در همه نقاط استان بوشهر خبرداد و خاطر نشان کرد: این طرح همزمان با سراسر کشور در 21 پایگاه ثابت استان بوشهر آغاز شده است.

کرمی با بیان اینکه زمان اجرای طرح سنجش سلامت کودکان تا پایان مرداد است تصریح کرد: علاوه بر 21 پایگاه ثابت در استان بوشهر، پایگاه‌های سیار نیز در مناطق صعب‌العبور، روستاهای کوچک و عشایری تا پایان مرداد ماه مستقر  می‌شود.

وی، با بیان اینکه سلامت همه نوآموزان بدو ورود به دبستان استان بوشهر در پایگاه‌های یاد شده سنجش می‌شود افزود:در طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان استان بوشهر 22 هزار نوآموز  تحت پوشش قرار می‌‌گیرند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر  با اشاره به رسیدگی به کودکانی که دچار مشکلات جسمی هستند تاکید کرد: کودکانی که دچار اختلال در بینایی، شنوایی و سطح آمادگی تحصیلی باشند برای حل مشکلات آنان به بخش‌های تخصصی ارجاع داده می‌شوند.