جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

طرح ساماندهی ته لنجی در استان بوشهر اجرایی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح ساماندهی ته لنجی در استان بوشهر اجرایی می‌شود

طرح ساماندهی ته لنجی در استان بوشهر اجرایی می‌شود

طرح ساماندهی ته لنجی در استان بوشهر اجرایی می‌شود

 

 
استاندار بوشهر گفت: برای رونق اقتصادی بازار نقاط ساحلی و بهبود معیشت ملوانان شناورهای تجاری طرح ساماندهی ته لنجی در استان بوشهر اجرایی می‌شود.
 
مصطفی سالاری  در نشست بررسی طرح ساماندهی ته لنجی در استان بوشهر با تاکید بر رسیدگی بیشتر به نقاط مرزی و ساحلی استان بوشهر اظهار داشت: بیش از 80 درصد شهرستان‌های استان بوشهر ساحلی هستند و این نشان دهنده جایگاه مردم این استان در مرزداری است.
 
وی با بیان اینکه معیشت بیشتر مردم ساحل نشین استان بوشهر از طریق دریا و دریانوردی تامین می‌شود افزود: در راستای رسیدگی به معیشت ساحل نشینان این استان برنامه‌های مهمی تدوین و اجرایی شده است.
 
استاندار بوشهر به مشکل ملوانان لنج‌های تجاری استان بوشهر پرداخت و با اشاره به تدوین آیین نامه جدید برای ترخیص ته‌لنجی گفت: برای بهره‌مندی ملوانان از کالاهای ته‌لنجی آیین نامه جدید تدوین و این مهم ضابطه‌مند و قانون‌مند می‌شود.
 
سالاری از نشست‌های متعدد کارشناسی و تخصصی در زمینه ته لنجی با ملوانان استان بوشهر خبرداد و اظهار داشت عمده هدف  این نشست‌ها کمک به ملوانان، لنجداران و بازاریان  در بهبود معیشت آنان است.
 
وی با تاکید بر نشست‌ فرمانداران و بخشداران با ملوانان مناطق ساحلی خود گفت:  فرمانداران و بخشداران مناطق ساحلی استان بوشهر، نشست‌های توجیهی با ملوانان و لنجداران برای ساماندهی طرح ته‌لنجی برگزار کنند.
 
استاندار بوشهر از اجرایی شدن طرح ساماندهی ته لنجی در استان بوشهر تصریح کرد: با اجرای شدن طرح یاد شده زمینه بازگشت رونق اقتصادی در بازار نقاط ساحلی فراهم می‌شود و وضعیت ملوانان لنج‌های تجاری بهبود می‌یابد.