جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

طرح راه‌اندازی قطار شهری بین محلات بوشهر تدوین می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح راه‌اندازی قطار شهری بین محلات بوشهر تدوین می‌شود

طرح راه‌اندازی قطار شهری بین محلات بوشهر تدوین می‌شود

طرح راه‌اندازی قطار شهری بین محلات بوشهر تدوین می‌شود

 

شهردار بوشهر گفت: تدوین راه‌اندازی قطار شهری بین محلات بوشهر یکی از برنامه‌های مهم شهرداری بوشهر است که طرح آن به شورای اسلامی شهر بوشهر ارائه می‌شود.

غلامعلی میگلی‌نژاد در نشست  شورای ترافیک شهر بوشهر با تاکید بر وجود مشکل کمبود پارکینگ در محدوده مرکز شهر بوشهر اظهار داشت: آنچه شهرداری بوشهر موظف به اجرای آن است اجرای سیاست‌های پیش رو است که شهرداری بوشهر در حال حاضر به اجرای طرح تفضیلی شهر بوشهر مصوبه شورای عالی شهرسازی مشغول است.

وی با تاکید بر وجود مشکل فضای پارکینگ در محدوده مرکز شهر افزود: برای حل مشکل پارکینک در محدوده شهر بوشهر ورود دفتر فنی استانداری به لحاظ تامین اعتبار ضروری است و شهرداری به تنهایی از پس آن بر نمی‌آید.

شهردار بوشهر با تاکید بر حمایت از بخش خصوصی در ایجاد پارکینگ عمومی در محدوده شهر بوشهر بیان کرد: شهرداری بوشهر از تبدیل حاشیه خیابان‌های شهر به پارکینگ خودداری می‌کند چون کارکرد معابر از دست می‌رود و برای این مشکل باید فضای مورد نیاز پارکینگ عمومی در نظر گرفته شود.

وی بر اقدامات فرهنگی برای رعایت کردن قوانین راهنمایی رانندگی و کاهش بار ترافیکی و تصادفات شهری را موثر دانست و گفت: احداث پارکینگ‌های طبقاتی در کنار راه‌اندازی سامانه کارت‌پارک و تمرکز زدایی از محدوده مرکز شهر به واسطه جابجایی پارکینگ اتوبوسرانی از دیگر راه حل‌های کاهش ترافیک در محدوده شهر بوشهر است.

میگلی‌نژاد تامین زیرساخت‌های حمل ونقل عمومی و کاهش استفاده از وسایل نقلیه شخصی در این محدوده را دیگر راهکارهای مهم در کاهش ترافیک محدوده شهر بوشهر برشمرد و بیان کرد: افزایش وسایل نقلیه عمومی متناسب با نیاز و در خور شان مردم از دیگر برنامه‌های شهرداری در ساماندهی ترافیک محدوده مرکز شهر بوشهر است.

وی از ارائه طرح راه‌اندازی تراموا بین محلات بوشهر به عنوان پیشنهاد سال 95 از سوی شهرداری به شورای اسلامی شهر بوشهر خبر داد و افزود: تدوین راه‌اندازی قطار شهری بین محلات بوشهر یکی از برنامه‌های مهم شهرداری بوشهر است که طرح آن به شورای اسلامی شهر بوشهر ارائه می‌شود.

شهردار بوشهر از تخصیص اعتبار برای ایجاد پارکینگ شهر بوشهر خبرداد و گفت: 27 میلیارد ریال امسال به اجرای پارکینگ عمومی در محدوده مرکز شهر بوشهر اختصاص داده می‌شود.