جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

طرح دیوار مهربانی کتاب در بوشهر به اجرا درآمد - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح دیوار مهربانی کتاب در بوشهر به اجرا درآمد

طرح دیوار مهربانی کتاب در بوشهر به اجرا درآمد

طرح دیوار مهربانی کتاب در بوشهر به اجرا درآمد

حمیده ماحوزی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این طرح روی دیوار مدرسه نواب صفوی اجرا شده که هدف اصلی آن جمع آوری کتاب برای مدارس و مراکز مورد نیاز و استفاده از ظرفیت های فرهنگی در این بخش فرهنگ و هنر است.
وی بیان کرد: شهروندان می توانند در قالب این طرح کتاب هایی را که در کتابخانه شخصی خود بلا استفاده گذاشتند را برای استفاده عموم به اشتراک بگذارند.
ماحوزی افزود: هیچ محدودیتی برای کتاب های اهدایی در این طرح وجود ندارد و دوستداران کتاب و کتاب خوانی می توانند برای افزایش سرانه مطالعه پس از استفاده کتاب های این طرح، آن را به دیگران پیشنهاد دهند.
وی یادآور شد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از انجمن ها و موسسه های مردم نهاد که اقدام به برگزاری طرح و برنامه هایی که در ترویج فرهنگ کتاب خوانی علاوه بر استان در سطح شهرستان ها مفید باشد، حمایت می کند.
شهر بوشهر طرح ها و برنامه های خود را در اجرای طرح پایتخت کتاب ایران از سال 93 به صورت گسترده انجام داد و توانست در سال اول این طرح رتبه سوم، سال دوم رتبه دوم و 95 که سومین دوره آن بود رتبه اول را از بین 20 نامزد نهایی کسب کند و پایتخت کتاب کشور انتخاب شود.