جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

طرح دهکده گردشگری کنگان عملیاتی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح دهکده گردشگری کنگان عملیاتی می‌شود

طرح دهکده گردشگری کنگان عملیاتی می‌شود

طرح دهکده گردشگری کنگان عملیاتی می‌شود

فرماندار کنگان گفت: شهرستان کنگان در حوزه گردشگری دارای ظرفیت‌های مهمی است که در این راستا طرح دهکده گردشگری این شهرستان به زودی اجرایی و عملیاتی می‌شود.

عبدالنبی یوسفی در نشست شورای اداری شهرستان کنگان با اشاره به نام‌گذاری امسال به نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل به ظرفیت‌های شهرستان کنگان پرداخت و اظهار داشت: این شهرستان قابلیت‌های بسیار مهمی در حوزه اقتصادی، صنعتی و شیلاتی دارد که در راستای عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی طرح‌های لازم تدوین می‌شود.

وی با بیان اینکه شهرستان کنگان از ظرفیت مهم ساحل برخوردار است تصریح کرد: ساحل در هر منطقه مهم‌ترین ظرفیت برای اجرای طرح‌های مختلف اقتصادی محسوب می‌شود که از این حوزه باید بهره‌برداری مطلوب کرد.

فرماندار کنگان با بیان اینکه گردشگری از ظرفیت مهم کنگان است گفت: توریسم صنعتی، دریایی، آثار تاریخی و ساحلی از مهم‌ترین ظرفیت کنگان در بخش گردشگری است که در این راستا برنامه‌ریزی لازم تدوین می‌شود.

یوسفی تاکید کرد: در این راستا طرح دهکده گردشگری این شهرستان به زودی اجرایی و عملیاتی می‌شود.

وی پارس جنوبی را یکی از ظرفیت‌های مهم برای ایجاد اشتغال پایدار دانست و گفت: اشتغال پایدار نیروهای بومی کنگانی در صنایع نفت و گاز به ویژه فازهای پارس جنوبی باید مد نظر مسئولان باشد.

فرماندار سابق کنگان نیز با بیان اینکه  8 فاز پالایشگاهی در شهرستان کنگان مستقر است گفت: اجرای این طرح‌های نقش مهمی در توسعه و رونق اقتصادی و معیشتی کنگان فراهم می‌کند.

عباس جمشیدی با بیان اینکه کنگان قطب درمان جنوب استان بوشهر است  گفت: علاوه بر اجرای طرح‌هتی درمانی در حوزه گازرسانی اقدامات مهمی انجام شده به‌گونه‌ای که تمامی شهرها و روستاهای کنگان از این نعمت برخوردار هستند.

وی با اشاره به اجرای طرح‌های راهسازی به طرح کمربندی کنگان پرداخت و بیان کرد: 690 میلیارد ریال برای تکمیل کمربندی کنگان  تخصیص یافته که این طرح بزودی تکمیل و زیر بار ترافیک می‌رود.