جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

طرح دهکده گردشگری برازجان اجرایی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح دهکده گردشگری برازجان اجرایی می‌شود

طرح دهکده گردشگری برازجان اجرایی می‌شود

طرح دهکده گردشگری برازجان اجرایی می‌شود

 

استاندار بوشهر گفت: در راستای اجرای دهکده‌های گردشگری استان بوشهر، با توجه به ظرفیت‌های تاریخی و جاذبه‌های طبیعی برازجان دهکده گردشگری در این شهر طراحی و اجرایی می‌شود.
 
 مصطفی سالاری در نشست  پیگیری احداث دهکده گردشگری برازجان با بیان اینکه یکی از محورهای توسعه استان بوشهر حوزه گردشگری است اظهار داشت: برای بهره‌مندی از ظرفیت‌های گردشگری طرح‌های دهکده گردشگری در شهرها و دیگر مناطق استان بوشهر تدوین شده است.
 
وی با تاکید بر ظرفیت بالای گردشگری شهر برازجان تصریح کرد: برازجان علاوه بر داشتن آثار تاریخی منحصربفرد دارای جاذبه‌های طبیعی است که می‌تواند این منطقه را به قطب گردشگری تبدیل کند.
 
سالاری ظرفیت‌های دشتستان در حوزه گردشگری را یادآور شد و افزود: نخلستان، وجود چشمه‌ها، سدها و رودخانه‌ها و جاذبه‌های طبیعی و آثار تاریخی، زمینه تبدیل این شهرستان به یک منطقه توریستی و گردشگری فراهم کرده است.
 
استاندار بوشهر از طراحی شدن فاز نخست دهکده گردشگری برازجان خبرداد و گفت: در فاز نخست این دهکده بر اساس ظرفیت‌ها و قابلیت‌ها امکانات تفریحی، گردشگری و فرهنگی طراحی می‌شود.
 
سالاری با بیان اینکه دهکده گردشگری برازجان با مشارکت بخش خصوصی اجرایی می‌شود خاطرنشان کرد: بخشی از اعتبارات اجرای زیرساخت‌های  دهکده گردشگری برازجان در بودجه سال 1394 و بخشی هم از اعتبارات امسال تخصیص می‌یابد.
 
وی گفت: دهکده گردشگری برازجان پس از تکمیل طراحی، توسط  شهرداری برازجان و با همکاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر اجرایی می‌شود.
 
استاندار بوشهر با بیان اینکه فرصت سرمایه‌گذاری برای بخش خصوصی در دهکده گردشگری برازجان فراهم می‌شود خاطر نشان کرد: در طراحی دهکده گردشگری برازجان امکانات تفریحی، گردشگری، فرهنگی، سالن‌های ورزشی و اجتماعات پیش بینی شده است.