سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

طرح جایگزینی نیروهای بومی در وزارت نفت تدوین شد - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح جایگزینی نیروهای بومی در وزارت نفت تدوین شد

قائم مقام وزیر کشور گفت: طرح جایگزینی نیروهای بومی به جای نیروهای رفت و آمدی شاغل در مناطق عملیاتی وزارت نفت تدوین شده و با اجرایی شدن آن زمینه اشتغال نیروهای بومی در مناطق نفتی فراهم می شود.

طرح جایگزینی نیروهای بومی در وزارت نفت تدوین شد

 

 محمدحسین مقیمی در گردهمایی علمای شیعه و اهل سنت و فعالان سیاسی استان بوشهر درعسلویه افزود: با توجه به وجود تاسیسات عظیم نفت، گاز، پتروشیمی و صنایع پایین دستی باید برای فراهم شدن اشتغال جوانان منطقه زمینه ارتقای مهارت آنان مورد توجه قرار گیرد.
وی تصریح کرد: در مناطقی که از امکانات لازم وجود داشته باشد مردم باید به عنوان کارفرما و دولت به عنوان حامی و پشتیبانی‌ کننده باشد.
قائم مقام وزیر کشور تصریح کرد: مردم باید با مشارکت، شرائطی در امر سرمایه‌گذاری و اشتغال فراهم کنند تا دولت بتواند همه جانبه پشتیبانی کند.
مقیمی با بیان اینکه نباید در عسلویه و مناطق پیرامونی بیکار و یا جوانانی جویاری کار باشد افزود: در این منطقه تاکنون 100 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری شده و قرار است در آینده سالانه 100 میلیارد دلار محصول و کالا با ایجاد صنایع پایین دستی تولید شود و این خود فرصت مهمی برای منطقه است.
وی یادآور شد: توسعه شرکت‌های تولیدی، خدماتی و فنی مهندسی باید در دستور کار بخش خصوصی قرار بگیرد تا از این ظرفیت بهره لازم برده شود.
مقیمی گفت: در شهرها و روستاهایی که از اعتبارات عوارض آلایندگی برخوردار هستند باید از این اعتبارات ضمن عمران شهرها و روستاها در توسعه سرمایه‌ گذاری تولیدی و اشتغال ‌زایی نیز بهره برده شود.
وی افزود: با توجه به اینکه اعتبارات عوارض آلایندگی همیشگی نیست و با رفع این آلودگی ها پرداخت نمی ‌شود باید از این اعتباری که در زمان حاضر در اختیار شهرداری‌ها و دهیاری‌ها است در توسعه سرمایه‌گذاری، اشتغال‌ زایی و درآمد زایی استفاده شود.
قائم مقام وزیر کشور افزود: باید از فرصت پارس جنوبی برای توسعه زیرساخت‌های سرمایه‌گذاری صنایع پایین دستی استفاده شود و اقتصاد مناطق پیرامونی پارس جنوبی نیز باید فعال شود.
استاندار بوشهر نیز گفت: کنترل آلایندگی و آلودگی زیست محیطی، اشتغال جوانان و توجه به ارتقای تقسیمات کشوری در شهرها و روستاهای شهرستان عسلویه از مطالبات مهم مردم این شهرستان است.
مصطفی سالاری افزود: با استقرار صنایع نفت، گاز و پتروشیمی در عسلویه زندگی مردم این شهرستان دستخوش تغییراتی شد که نیاز به توجه جدی دارد.
وی تصریح کرد: درآمد مردم عسلویه قبل از استقرار صنایع عظیم نفت و گاز دارای وضعیت قابل قبولی بود با این وجود مردم با آغوش باز از این پروژه برای تحقق درآمد ملی استقبال کردند ولی این مردم مطالباتی دارند که باید مورد توجه قرار گیرد.
استاندار بوشهر با تاکید بر توجه به کنترل آلایندگی و آلودگی‌های زیست محیطی عسلویه گفت: کنترل آلایندگی از تعهدات ملی و بین‌المللی است و توجه به این مشکل که باعث بروز مشکلات زیست محیطی شده ضروری است.
وی افزود: کنترل آلایندگی ضرورت زندگی مردم عسلویه است که صنعت به عنوان میهمان بر آنها وارد کرده و البته عزم وزارت نفت هم برای کاهش آلودگی‌ و کنترل آلایندگی‌ها جدی است.
سالاری یادآور شد: هر چند در دو سال گذشته طرح‌هایی برای به کارگیری جوانان بومی در صنایع مستقر در پارس جنوبی اجرا شده ولی باید به شکل اساسی به این موضوع در راستای تحقق خواسته مردم این شهرستان پرداخته شود.
وی تصریح کرد: بدون شک افزایش توانمندی و مهارت فنی و حرفه‌ای جوانان نقش مهمی در فراهم شدن اشتغال مردم شهرستان عسلویه در صنایع مختلف دارد .
استاندار بوشهر با تاکید بر توجه به مطالبات مردم شهرها و روستاهای شهرستان عسلویه در حوزه تقسیمات کشوری بیان کرد: مطالبه مردم به حق است که نیاز است توجه جدی به در خواست مردم این شهرستان شود.