جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

طرح جامع آموزشی و آمایش سرزمینی دانشگاه فرهنگیان تدوین شد - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح جامع آموزشی و آمایش سرزمینی دانشگاه فرهنگیان تدوین شد

رئیس دانشگاه فرهنگیان گفت: با تدوین طرح آموزشی و آمایش سرزمینی در دانشگاه فرهنگیان، نیازهای رشته‌های تحصیلی مناطق مختلف کشور تامین می‌شود.

طرح جامع آموزشی و آمایش سرزمینی دانشگاه فرهنگیان تدوین شد

 

 محمود مهرمحمدی  در نشست سیزدهمین اجلاس سرپرستان مدیریت امور پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان استان‌ها در بوشهر با اشاره به نقش مهم این دانشگاه در حل مشکلات تامین مربیان و معلمان مراکز آموزشی اظهار داشت: سیاست‌های و برنامه‌های دانشگاه فرهنگیان بگونه‌ای است که نیاز معلمان مقاطع مختلف تحصیلی وزارت آموزش و پرورش تامین می‌کند.
وی با بیان اینکه 60 درصد نیازهای مدارس به معلم و مربی از طریق دانشگاه فرهنگیان تامین می‌شود افزود: سالانه 34 هزار دانش‌آموخته دانشگاه فرهنگیان جذب وزارت آموزش و پرورش می‌‌شوند که 60 درصد نیاز وزارت آموزش و پرورش تامین می‌کند.
 رئیس دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه از سه طریق نیاز معلمان وزارت آموزش و پرورش تامین می‌شود گفت: پذیرش دانشجو از طریق کنکور سراسری، دانشگاه فرهنگیان و از طریق مشارکت با دیگر دانشگا‌ه‌ها ضمن پذیرش دانشجو  زمینه جذب آنان به وزارت آموزش و پرورش فراهم می‌شود.
مهرمحمدی افزود: سالانه 10 هزار  دانش‌آموخته دانشگاه‌های پذیرفته شده از طریق کنکور، 14 هزار نفر از طریق دانشگاه فرهنگیان و 10 هزار دانش‌آموخته از طریق مشارکت با دیگر دانشگاه‌ها جذب وزارت آموزش و پرورش می‌شوند.
وی از تدوین طرح جامع آموزشی و آمایش سرزمینی دانشگاه فرهنگیان خبرداد و خاطرنشان کرد: با تدوین طرح آموزشی و آمایش سرزمینی در دانشگاه فرهنگیان، نیازهای رشته‌های تحصیلی ادارات کل آموزش و پرورش مناطق مختلف کشور تامین می‌شود. آموزش، پژوهش، تولید و دانش بومی از اولویت‌های دانشگاه فرهنگیان در سال 1396 است.
ناصر کرمی مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر نیز با اشاره به کمبود نیروی آموزشی در مدارس استان بوشهر افزود: اکنون در مقطع دبستان و برخی رشته‌های دبیرستانی با کمبود نیروی آموزشی مواجه هستیم. برای تامین نیروهای مورد نیاز آموزشی باید برنامه‌های مورد نظر تنظیم کرد.
اکبر مولایی رئیس دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر نیز گفت: در استان بوشهر یک‌هزار دانشجو در 16 رشته تحصیل می‌کنند. این دانشجویان در 2 پردیس دختران و پسران تحصیل می‌‌کنند.