رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

طرح توسعه صنعت توریسم در شهر بوشهر تدوین شد - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح توسعه صنعت توریسم در شهر بوشهر تدوین شد

طرح توسعه صنعت توریسم در شهر بوشهر تدوین شد

طرح توسعه صنعت توریسم در شهر بوشهر تدوین شد

ابوذر دهدار صبح امروز در نشست شورای شهر بوشهر با بیان اینکه امروزه بیشترین توسعه گردشگری در همسایگی دریاها در حال انجام است اظهار داشت: استان بوشهر با  بیش از 700 کیلومتر مرز دریایی با خلیج فارس دارای ظرفیت بالای گردشگری است که نوروز امسال این استان در جزء سه استان برتر مهمان‌پذیر در ایام نوروز قرار گرفت که جای خوشبختی  است.

وی با بیان اینکه  حضور گردشگران در استان بوشهر به‌صورت فصلی و اغلب منحصر به فصل بهارو نوروز  است تاکید کرد:  با توجه به ظرفیت بالای گردشگری، این استان در دیگر ایام سال خبر چندانی از حضور گردشگران نیست  هر چند که  استان بوشهر در چهار ماه از سال آب و هوایی بسیار گرم دارد ولی در هشت ماه باقی‌مانده سال آب‌وهوای آن برای حضور گردشگران مناسب است.

دهدار  با تاکید بر توسعه زیرساخت‌های گردشگری در مرکز استان بوشهر خاطر نشان کرد: در زمینه  زیرساخت‌های گردشگری در استان  ازجمله هتل، کمپ‌های اقامتی، اسکله‌های تفریحی، شناورهای گردشگری مناسب، رستوران‌های دریایی، تورهای دریایی با وجود برخی اقدامات اما تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله بسیار زیادی است  از این رو یکی از اولویت‌ها در مدیریت شهری حمایت از توسعه زیر ساختهای گردشگری در بندر بوشهر است است.

رئیس شورای شهر بوشهر از تدوین طرح صنعت توریسم  در بوشهر خبر داد و بیان کرد: صنعت توریسم یکی از ارکان اساسی توسعه شهر است که در این راستا طرح‌های این صنعت در شهر بوشهر تدوین شده است.

دهدار با اشاره به نقش مهم صنعت توریسم در ایجاد اشتغال و درآمدزایی افزود:صنعت گردشگری یکی از منابع مهم تولید درآمد، اشتغال و ایجاد زیرساختها برای نیل به توسعه پایدار به ویژه در شهرها محسوب می‌شود  و یکی از  اولویت‌های مدیریت شهری با توجه به جذابیت‌های خلیج فارس و بافت تاریخی بندر بوشهر باید توجه به گسترش جاذبه‌های گردشگری بندربوشهر باشد.