جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

طرح توانمند سازی روستایی بوشهر با محوریت گردشگری تهیه شد - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح توانمند سازی روستایی بوشهر با محوریت گردشگری تهیه شد

طرح توانمند سازی روستایی بوشهر با محوریت گردشگری تهیه شد

طرح توانمند سازی روستایی بوشهر با محوریت گردشگری تهیه شد

 

معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر گفت: طرح توانمند سازی روستایی استان بوشهر با محوریت گردشگری روستایی تهیه شد.
ناصر امیرزاده در کارگاه طرح توانمندسازی روستایی استان بوشهر با بیان اینکه استان بوشهر دارای ظرفیت‌های بالای گردشگری است اظهار داشت: این استان با داشتن طولانی‌ترین مرز دریایی با خلیج فارس ظرفیت بالایی در حوزه گردشگری دریایی فراهم کرده است.
وی از تدوین دهکده‌های گردشگری در استان بوشهر خبرداد و افزود: اکنون در تمام شهرهای استان بوشهر بر اساس ظرفیت‌های بی‌بدیل دهکده‌های گردشگری طراحی شده که عملیات اجرایی برخی از آنها آغاز شده است.
معاون گردشگری بوشهر با اشاره به اینکه یکی از فاکتورهای اصلی در بحث اقتصاد مقاومتی مقوله گردشگری است افزود: در همین راستا طرح توانمند سازی روستایی با محوریت گردشگری روستایی در استان بوشهر تهیه شده که با همکاری محیط زیست، دفتر امور روستایی، منابع طبیعی و آبخیزداری، جهاد کشاورزی، صندوق کارآفرینی امید و صدا و سیما اجرا می‌شود.
وی تصریح کرد: بعد از شناسایی و احصای قابلیت‌های روستایی زمینه برای آموزش جوامع محلی در استان بوشهر فراهم شده است.
امیرزاده از احیاد طرح‌های گردشگری روستایی در استان بوشهر خبرداد و گفت: تلاش می‌شود با همکاری همه سازمانها زمینه گردشگری روستایی در استان احیا وآغازی برای مهاجرت به روستاها باشد.