سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۴ مهر ۱۴۰۰

طرح تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان کنکوری امسال در بوشهر اجرایی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان کنکوری امسال در بوشهر اجرایی شد

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه طرح تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان کنکوری امسال اجرایی شد گفت: بر اساس برنامه‌ریزی در سال تحصیلی پیش رو همه دانش‌آموزان زیر پوشش طرح تقویت بنیه علمی قرار می‌گیرند .

طرح تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان کنکوری امسال در بوشهر اجرایی شد

 

ناصر کرمی با بیان اینکه این دانش‌آموزان در همه پایه‌های تحصیلی تقویت علمی می‌شوند اظهار داشت: براساس تخصیص اعتبارات از محل عوارض آلاینده که در اختیار شهرداری‌ها و دهیاری‌هاست دانش‌آموزان استان بوشهر در همه پایه‌های تحصیلی تقویت علمی می‌شوند.
وی با بیان اینکه طرح تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان کنکوری امسال اجرایی شد گفت: بر اساس برنامه‌ریزی در سال تحصیلی پیش رو همه دانش‌آموزان زیر پوشش طرح تقویت بنیه علمی قرار می‌گیرند که نقش تعیین کننده‌ای در آینده علمی استان در همه عرصه‌های علمی، تحصیلی، آموزشی و دانشگاهی دارد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به برگزاری دومین جشنواره نوجوان خوارزمی در استان بوشهر خاطر نشان کرد: در استان بوشهر 33 هزار دانش‌آموز در مرحله آموزشگاهی در این جشنواره شرکت کردند که 575 نفر به مرحله شهرستانی و منطقه‌ای راه یافتند.
کرمی از انتخاب 6 برتر در این جشنواره خبرداد و گفت: در بین 575 دانش‌آموز شرکت کننده در رقابت شهرستانی و منطقه‌ای استان بوشهر شش نفر از آنان به عنوان برترین‌های دومین جشنواره نوجوان خوارزمی  برای رقابت‌های ملی معرفی شدند.
وی با بیان اینکه جشنواره نوجوان خوارزمی پیش از اینکه یک رقابت باشد فرصتی برای بزرگداشت علم و دانش است  گفت: این جشنواره نقش آفرینی دانشمندان در عصر تمدن اسلامی بیانگر تاثیر دوبال دانش و معنویت برای پیشرفت بشر است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به برگزاری نخستین جلسه پروژه مهر در استان بوشهر گفت: پروژه مهر استان بوشهر با تشکیل 5 کاروگره تخصصی آغاز به کار کرده که برای آماده سازی مدارس و کلاس‌های درس اقدامات لازم به عمل آمده است.
کرمی با بیان اینکه پرژه مهر از اول تیرماه کار خود را آغاز کرده خاطرنشان کرد: طرح‌های بهسازی و ترمیم کلاس‌ها و مدارس استان بوشهر علاوه برای استفاده از طرح هجرت از توانمندی دانش‌آموزان 3 هنرستان بوشهر استفاده می‌شود