جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

طرح تشدید بازرسی از غذافروشی‌ و رستوران‌ها در شهر بوشهرآغاز شد - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح تشدید بازرسی از غذافروشی‌ و رستوران‌ها در شهر بوشهرآغاز شد

کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت بوشهرگفت: سومین نشست مشترک بازرسان بهداشت محیط از غذافروشی‌ها، رستوران‌ها و کبابی‌ها در قالب گشت مشترک با همکاری تعزیرات حکومتی، پلیس اطلاعات و امنیت عمومی و صنعت، معدن و تجارت شهرستان بوشهر آغاز شد.

طرح تشدید بازرسی از غذافروشی‌ و رستوران‌ها در شهر بوشهرآغاز شد

 

 ندا عالی حسینی افزود: دراجرای قانون ماده 13و هماهنگی‌ ها و تعامل های برون بخشی استانی به‌ منظور پایش سلامت غذایی درحوزه عرضه، توزیع و ارتقای شاخص‌ های بهداشتی، فعالیت‌های نظارتی با سازمانهای مربوط به صورت منسجم و هدفمند انجام می شود.
وی اضافه کرد: برنامه گشت مشترک براساس برنامه‌ریزی سالانه و بصورت زمان‌ بندی در چند مرحله در سطح شهرستان بوشهر اجرا و بنا به شرایط و براساس موازین بهداشتی، کاستی ها پیگیری و با صنف های متخلف برخورد جدی می شود.
وی بیان کرد: در سومین مرحله از گشت مشترک از صنف های غذافروشی، رستوران و چلوکبابی‌ های بوشهر بازدید به عمل آمد و در حضور بازرسان سایر ارگان‌های نظارتی، موارد تخلف تفهیم و مقدار زیادی مواد غذایی فاسد و غیرقابل ‌مصرف ضبط و امحا شد.
عالی حسینی گفت: همچنین پرونده متخلفان به اداره تعزیرات حکومتی استان ارجاع داده شد.
کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت بوشهر بیان کرد: وضعیت بهداشتی صنف های حساس با کنترل بازرسان بهداشت محیط و ارگانهای نظارتی استانی ساماندهی می ‌‌شوند.