جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

طرح تحقیقاتی آبزیان گرمسیری در سواحل دلوار تنگستان اجرایی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح تحقیقاتی آبزیان گرمسیری در سواحل دلوار تنگستان اجرایی می‌شود

طرح تحقیقاتی آبزیان گرمسیری در سواحل دلوار تنگستان اجرایی می‌شود

طرح تحقیقاتی آبزیان گرمسیری در سواحل دلوار تنگستان اجرایی می‌شود

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر گفت: مراکز تحقیقاتی این دانشگاه طرح‌های مهم پژوهشی در حال اجرا دارد که طرح تحقیقاتی آبزیان گرمسیری درسطح ۷۰ هکتار از سواحل دلوار از آن جمله است.
 یوسف قیصری در نشست با مسئولان شهرستان تنگستان با بیان اینکه این دانشگاه دارای جایگاه مهمی است اظهار داشت: هم اکنون 25 رشته در مقطع دکترا، 70 رشته در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد واحد بوشهر و 40 رشته کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد شهرستانهای استان بوشهر فعال هستند.
وی با اشاره به فعالیت‌های تحقیقاتی در دانشگاه آزاد بوشهر افزود: امسال پنج مرکز تحقیقاتی درواحدهای مختلف این دانشگاه در استان بوشهر شامل مرکز تحقیقات و مطالعات حقوقی در دانشگاه آزاداسلامی واحد بوشهر، مراکز تحقیقات پلیمر و پتروشیمی در دانشگاههای آزاد دیر و کنگان، و دو مرکز تحقیقات نفت وگاز وعلوم دریایی در دانشگاه آزاد واحد خارگ راه‌اندازی می‌شود.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر از اجرای طرح تحقیقاتی آبزیان گرمسیری در تنگستان خبرداد و گفت: طرح تحقیقاتی آبزیان گرمسیری درسطح 70 هکتار در سواحل دلوار اجرایی می‌شود.
قیصری جایگاه تنگستان در حوزه گردشگری مهم دانست و با اشاره به ظرفیت آبگرم معدنی این شهرستان تاکید کرد: آبگرم معدنی کم نظیر و سواحل بسیار زیبا در تنگستان از طرح توسعه گردشگری مورد نظر دانشگاه آزاد است.
وی با اشاره به قابلیت‌های این مرکز آموزش عالی در طرح‌های تحقیقاتی گفت: دو طرح پژوهشی این دانشگاه شامل رباتیک و مین یاب و تصفیه آب شهر تاریخی سیراف رتبه نخست کشور را کسب کرد که نشان از توجه ویژه به طرحهای پژوهشی و توان استعداد دانشجویان و استادان این دانشگاه دارد.