سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

طرح تاسیس بانک جامع اطلاعاتی فعالان قرآنی استان بوشهر اجرا شد - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح تاسیس بانک جامع اطلاعاتی فعالان قرآنی استان بوشهر اجرا شد

معاون قرآن و عترت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد استان بوشهر گفت: برای نخستین بار در کشور طرح بانک جامع اطلاعاتی قاریان، حافظان و فعالان قرآنی استان بوشهر اجرا شد.

طرح تاسیس بانک جامع اطلاعاتی فعالان قرآنی استان بوشهر اجرا شد

 

عبدالرضا عالی‌پور با بیان اینکه جایگاه استان بوشهر در حوزه علوم قرآنی بسیار ممتاز است اظهار داشت: قاریان و حافظان استان بوشهر در بیشتر مسابقات ملی و بین‌المللی حائز رتبه برتر هستند که نشان از وجود زیر ساخت‌های قرآنی در استان بوشهر است.
وی با اشاره به فعالیت 41 موسسه قرآنی در استان بوشهر خاطر نشان کرد: امسال با برنامه‌ریزی انجام شده مجوز فعالیت موسسات  جدید قرآنی به صورت یکپارچه در سراسر کشور از جمله استان بوشهر صادر می‌شود.
معاون قرآن و عترت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد استان بوشهر با اشاره به تدوین سند جامع قرآنی استان بوشهرخاطر نشان کرد: در راستای نام‌گذاری 16 اسفند به نام روز قرآنی در استان بوشهر سند جامع قرآنی این استان تدوین شد که در این راستا از 10 تا 16 اسفند امسال هفته قرآن و عترت شامل برنامه‌های فرهنگی و هنری در زمینه‌های قرآنی برگزار می‌شود.
عالی‌پور از تشکیل مجمع خیران قرآن کریم در استان بوشهر خبرداد و بیان کرد: در راستای حمایت از فعالان قرآنی این استان مجمع خیران قرآن کریم تشکیل شده  است.
وی با اشاره به اجرای طرح بانک جامع اطلاعاتی فعالان قرآنی گفت:برای نخستین بار در کشور طرح بانک جامع اطلاعاتی قاریان، حافظان و فعالان قرآنی استان بوشهر اجرا شد.
معاون قرآن و عترت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد استان بوشهر با اشاره به آغاز ثبت‌نام آزمون سراسری قرآن و عترت افزود: ثبت‌نام داوطلبان آزمون سراسری قرآن و عترت در استان بوشهر  آغاز می‌شود که در این زمینه برای شرکت معلمان دینی، عربی و مشاوران آموزش و پرورش استان بوشهر کلاس‌های ضمن خدمت برگزار می‌شود.
عالی‌پور اهداف برگزاری آزمون‌های سراسری قرآن و عترت را سنجش و ارزیابی کمی و کیفی عملکرد آموزشی مؤسسات قرآنی دانست و افزود: ایجاد انگیزه در میان عموم جامعه به‌ ویژه نوجوانان و جوانان برای فراگیری معارف قرآن و عترت از دیگر اهداف برگزاری آزمون سراسری قرآن و عترت است.
وی افزود: آزمون قرآنی برای کارمندان دولت با اختصاص 28 ساعت آموزش ضمن خدمت به صورت الکترونیکی در 19 آبان برگزار می‌شود.