جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

طرح بیمه شدن شناورهای استان بوشهر اجرایی شود - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح بیمه شدن شناورهای استان بوشهر اجرایی شود

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر با تاکید بر افزایش ایمنی اسکله‌های صیادی و تجاری استان بوشهر گفت: طرح بیمه شدن شناورهای مستقر در اسکله‌های استان بوشهر اجرایی شود.

طرح بیمه شدن شناورهای استان بوشهر اجرایی شود

 

سید محمد حسن باستی درجلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان بوشهر با تاکید بر تعیین تکلیف سوخت شناورها در استان بوشهر اظهار داشت:  با توجه به اختلاف قیمتی که در تامین سوخت شناورها وجود دارد برای جلوگیری از قاچاق، لازم است سوخت شناورها تعیین تکلیف شود.
وی با تاکید بر اجرایی شدن طرح بیمه شناورها اعم از صیادی و سفاری در استان بوشهر افزود: با توجه به مصوب شدن طرح بیمه شناورها لازم است این طرح با مشارکت شرکت‌های بیمه‌ای اجرایی شود تا در زمان وقوع بحران‌های احتمالی صاحبان شناورها  متضرر نشوند.
معاون استان بوشهر با بیان اینکه مصرف برق خانگی در استان بوشهر نسبت به متوسط کشوری افزایش دارد گفت: استان بوشهر در گذشته به سبب فراهم نبودن زیر ساخت‌های لازم در زمان‌های مختلف با قطعی مواجه بود که در دو سال گذشته با توسعه طرح‌های مختلف زیرساختی اکنون تامین برق استان بوشهر پایدار و بدون قطعی شده که لازم است مشترکان مدیریت مصرف اعمال کند تا مشکلاتی در این حوزه ایجاد نشود.
باستی با تاکید بر مدیریت مصرف آب خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه این استان با بحران کم‌آبی مواجه است لازم است مشترکان استان در مصرف این ماده حیاتی مدیریت داشته باشند تا تابستان امسال بدون تنش و بحران پشت سر گذاشته شود.
وی با بیان اینکه از نظر تامین آب بر اساس استانداردهای لازم شرائط استان بحرانی نیست تصریح کرد: در تامین آب، متناسب با سرانه تعریف شده، استان بوشهر دارای شرائط بحرانی نیست ولی به سبب بروز برخی از مشکلات از جمله میزان مصرف و هدر رفت شبکه و انشعابات غیر مجاز این استان را در شرائط بحرانی قرار داده است.
معاون استاندار بوشهر با اشاره به اینکه برای کاهش بحران آب آشامیدنی در استان بوشهر از همه ظرفیت‌های موجود استفاده حداکثری می‌شود تاکید کرد: تفکیک آب فضای سبز شهرداری‌ها با آب آشامیدنی از اولویت‌ها است که این مهم در شهرداری بوشهر اجرایی شده است.
باستی با اشاره به خرید تضمینی آب از آب شیرین‌کن‌ها افزود: دولت بابت خرید آب آشیرین‌کن‌های با ظرفیت 10 هزار متر مکعب، روزانه 60 میلیون تومان یارانه پرداخت می‌کند که با اجرای شدن آب شیرین‌کن با ظرفیت 97 هزار متر مکعب اعتبارات یارانه‌ای بخش آب افزایش چشمگیری می‌یابد.
وی با بیان اینکه شرائط تامین و مصرف آب آشامیدنی در استان بوشهر نگران کننده است تاکید کرد: مشترکان آب در استان بوشهر باید مدیریت مصرف را در دستور کار خود قرار دهند تا بتوان از ظرفیت فعلی آب انتقالی به استان بوشهر بهره‌برداری مطلوب شود.
معاون استاندار بوشهر با اشاره به راه‌اندازی آب شیرین‌کن کنگان به ظرفیت 10 هزار متر مکعب افزود: این ظرفیت به 2 برابر افزایش می‌یابد و این در حالی است که با راه‌اندازی آب شیرین‌کن بوشهر تا پایان شهریور ماه مجوز افزایش ظرفیت این تاسیسات به 2 برابر  صادر شده است.
باستی با تاکید بر این نکته که تعرفه آب مصرفی شبکه آبرسانی نسبت به آبهای تصفیه بسیار پایین است افزود: آب تصفیه هر لیتری 50 تومان در اختیار مصرف کنندگان قرار می‌گیرد و این در حالی است که بابت هر یک‌هزار لیتر آب شبکه آبرسانی 280 تومان از مشترکان دریافت می‌شود که تفاوت قیمت بسیار است و این نشان می‌دهد خدمات آبرسانی برای مردم بسیار مطلوب است که مردم لازم است در مدیریت مصرف این ماده حیاتی، مشارکت کنند.
وی نظارت بر اصلاح الگوی مصرف را مورد تاکید قرار دادد و افزود: اگر مردم در مصرف آب فرهنگ مدیریت مصرف را مورد توجه قرار ندهند تنش و بحران آب در استان بوشهر تشدید می‌شود.
معاون امور عمرانی استاندار بوشهر افزود: اگر بتوانیم مشکلات و بحران کم آبی در استان بوشهر امسال پشت سربگذاریم با تکمیل  طرح‌هایی که در حال اجرا است تابستان آینده مشکلات به مراتب کمتر است.
باستی از مشترکان غیر مجاز آب در بوشهر خبرداد و گفت: بیش از شش هزار مشترک آب غیرمجاز در بوشهر وجود دارد که میزان مصرف این مشترکان بی رویه و غیرقابل کنترل است.
وی با اشاره به ساماندهی مشترکان غیر مجاز در بخش آب و برق استان بوشهر گفت: میزان هدر رفت آب از شبکه آبرسانی استان بوشهر 38 درصد تعیین شده که بخشی از هدر رفت آب مربوط به مشترکان غیر مجاز است.