سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۴ مهر ۱۴۰۰

طرح باسوادی اولیاء بی‌سواد دانش آموزان استان بوشهر اجرایی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح باسوادی اولیاء بی‌سواد دانش آموزان استان بوشهر اجرایی شد

طرح باسوادی اولیاء بی‌سواد دانش آموزان استان بوشهر اجرایی شد

طرح باسوادی اولیاء بی‌سواد دانش آموزان استان بوشهر اجرایی شد

غلامرضا دانش‌فر ظهر دیروز در بررسی اجرای طرح‌های باسوادی در مناطق محروم استان بوشهر با بیان اینکه امسال تلاش‌های گسترده‌ای در عرصه سوادآموزی انجام می‌شود اظهار داشت: در این راستا آموزش اولیای بی‌سواد دانش آموزان،کارگران و آموزش کشاورزان با برنامه‌ریزی‌های جدی‌تری دنبال شود.

وی با اشاره به  تدوین طرح‌های ریشه‌‌کنی بی‌سوادی در استان بوشهر افزود:  تا پایان برنامه توسعه ششم توسعه در مناطق روستایی و شهری استان بوشهر بی‌سوادی در گروه سنی 10 تا 49 ریشه‌کن شود.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به اینکه طرح باسواد کردن اولیای بی‌سواد زیر 50 ساله دانش‌آموزان استان بوشهر اجرایی شده تصریح کرد:  در اجرای طرح باسوادی اولیای دانش‌آموزان  به همکاری تنگاتنگ مدیران و معاونان مدارس، معلمان، آموزشیاران و آموزش دهندگان سواد آموزی و فرهنگیان بازنشسته نیاز است.

دانش‌فر با بیان اینکه مهمترین وظیفه مدارس طرح با سوادی اولیاء بی سواد دانش آموزان است تاکید کرد: مسئولیت  اصلی و مستقیم  طرح باسواد کردن اولیای بی‌سواد زیر 50 ساله دانش‌آموزان استان بوشهر بر عهده مدیران مدارس است

وی به اهمیت بالای باسوادی اولیاء پرداخت و افزود: با توجه به  نقش محوری اولیاء در تحکیم بنیاد خانواده و پیشرفت تحصیلی فرزندان ضرورت دارد تا در باسوادی این قشر تعجیل بیشتری صورت بپذیرد.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه در سال تحصیلی 95-96 فرم‌هایی در تمامی مدارس استان بوشهر توزیع شد افزود: براساس آن 363 نفر اولیا بی سواد دانش‌آموزان استان بوشهر شناسایی شدند که بخشی از آنها در کلاسهای دوره سواد آموزی شرکت کرده‌اند.