سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۶ مهر ۱۴۰۰

طرح آهن یاری در مدارس دخترانه استان بوشهر آغاز شد - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح آهن یاری در مدارس دخترانه استان بوشهر آغاز شد

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: طرح آهن یاری در مدرسه های دخترانه متوسطه اول و دوم با همکاری دانشگاه علوم پزشکی در شهرستانها و مناطق این استان آغاز شد.

طرح آهن یاری در مدارس دخترانه استان بوشهر آغاز شد

 

حسن قلندری دراین آیین نمادین در هنرستان دخترانه ریحانه افزود: در طرح آهن یاری مدرسه های دخترانه استان بوشهر 35هزار دانش آموز زیر پوشش این طرح قرار دارند.
وی اظهار کرد: براساس برنامه ریزی انجام شده 560 هزار عدد قرص در مدت 16 هفته (چهار ماه) هر هفته یک عدد قرص در بین دانش آموزان توزیع می شود.
قلندری، هدف از اجرای این طرح را ارتقای سلامت دانش آموزان، جبران کمبود فقر آهن، مقابله با کم خونی و پیشگیری از شیوع بیماریها عنوان کرد.
وی اضافه کرد: با توجه به فقر آهن و کمبود ویتامین D در بین بانوان و شیوع بسیاری از سرطان ها مصرف این ویتامین ها ضروری است.
قلندری یادآور شد: با توجه به اینکه فقر آهن کاهش یادگیری، خستگی زودرس، سرگیجه، کاهش توان کاری و مقاومت بدن و احتمال ابتلا به بیماریها را به دنبال دارد طرح آهن یاری در مدارس اجرا می شود. 
وی گفت: همچنین در طول مدت طرح آموزشهای تغذیه ای، اهمیت مصرف قرص آهن، معرفی منابع غذایی حاوی آهن و آشنایی با عوارض ناشی از کمبود آهن به دانش آموزان معرفی می شود.
قلندری اظهار کرد: سفیران سلامت بعنوان همیاران بهداشتی این مسائل را به دانش آموزان ارائه می کنند