جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

طرح انسداد بی‌سوادی در اولویت برنامه‌های استان بوشهر قرار دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح انسداد بی‌سوادی در اولویت برنامه‌های استان بوشهر قرار دارد

استاندار بوشهر با تاکید بر اجرای طرح انسداد مبادی بی‌سوادی و جذب کودکان بازمانده و ترک از تحصیل به عنوان اولویت استان بوشهر گفت: اگر مبادی ورودی بی‌سوادی در استان بوشهر مسدود شود از رشد بی‌سوادی در جامعه جلوگیری می‌شود.

طرح انسداد بی‌سوادی در اولویت برنامه‌های استان بوشهر قرار دارد

 مصطفی سالاری در جلسه شورای آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه اجرای طرح تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان نقش مهمی افزایش توان رقابت دانش‌آموزان در رقابت‌ها و موفقیت آنان دارد اظهار داشت: این طرح در تمامی شهرها و روستاهای استان بوشهر اجرایی شده که مشارکت شهرداران و دهیاران در این طرح ستودنی است.

وی از  پخش برنامه تلویزیونی ستارگان امید از سیمای مرکز بوشهر خبرداد و گفت: دانش آموزان موفق در طرح تقویت بنیه علمی در این برنامه تلویزیونی شرکت می‌کنند که در ایجاد انگیزه و تقویت روحیه دانش‎‏آموزان اثربخش است.
استاندار بوشهر با تاکید بر تامین فضاهای آموزشی مورد نیاز مناطق مختلف استان بوشهر گفت: کمبود زمین دولتی در شهرهای مختلف این استان زمینه توسعه فضاهای آموزشی با مشکل مواجه کرده که باید از فضاهای موجود در شهرک‌ها و  مناطق مختلف حداکثر بهره‌وری شود.
سالاری با بیان اینکه جلوگیری از بی‌سوادی رسالت همگانی است خاطرنشان کرد: فرد بی‌سواد نه تنها سبب بروز مشکلاتی برای خانواد می‌شود بلکه برای جامعه اثرات نامطلوبی در پی دارد.
وی با تاکید بر توجه به اجرای طرح انسداد بی‌سوادی تصریح کرد: طرح انسداد مبادی بی‌سوادی و جذب کودکان بازمانده و ترک از تحصیل به عنوان اولویت استان بوشهر محسوب می‌شود چراکه اگر مبادی ورودی بی‌سوادی در استان بوشهر مسدود شود از رشد بی‌سوادی در جامعه جلوگیری می‌شود.
استاندار بوشهر با تاکید بر تعیین فضای آموزشی در شهرک‌ها و نقاط مسکونی گفت: بوشهر بیشترین مشکل زمین برای ساخت فضای آموزشی دارد که باید از ظرفیت‌های موجود بیشترین استفاده کرد.
سالاری با بیان اینکه در اراضی 530 هکتاری بوشهر باید محل ایجاد فضاهای آموزشی طراحی و اجرایی شود افزود: ایجاد مجتمع‌های آموزشی باید در این منطقه مسکونی مورد توجه قرار بگیرد که در این راستا نشست تخصصی آموزش و پرورش و راه و شهرسازی برای تعیین زمین امری مهم است.