جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

طرح آمایشی سرزمینی بهره‌برداری از ظرفیت‌های استان بوشهر افزایش می‌دهد - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح آمایشی سرزمینی بهره‌برداری از ظرفیت‌های استان بوشهر افزایش می‌دهد

استاندار بوشهر گفت: خروجی و چشم‌انداز اجرای طرح آمایش سرزمینی ضمن بهره‌برداری مطلوب و بهینه از ظرفیت‌های استان بوشهر، مشکلات در همه عرصه‌ها با ایده‌های علمی و پژوهشی برطرف می‌کند

طرح آمایشی سرزمینی بهره‌برداری از ظرفیت‌های استان بوشهر افزایش می‌دهد

مصطفی سالاری صبح امروز در در شورای برنامه ریزی و توسعه استان بوشهر با تبریک میلاد با سعادت نبی مکرم اسلام(ص) و امام جعفرصادق(ع) به اجرای طرح کاداستر در اراضی ملی و کشاورزی استان بوشهر پرداخت و اظهار داشت: اجرای طرح کاداستر حرکت‌های توسعه‌ای دستگاه‌های مختلف استان بوشهر مستحکم‌تر و بیشتر می‌کند و پیشرفت در همه عرصه‌ها در مدت کوتاهی محسوس می‌شود.

وی با بیان اینکه طرح کاداستر در اراضی ملی و کشاورزی استان بوشهر تا پایان امسال تکمیل می‌شود تصریح کرد: اجرای این طرح در فصل خوش آب و هوای این استان با مشارکت همه جانبه مردم و دستگاه‌های اجرایی تسریع یابد تا بر اساس برنامه‌ زمان‌بندی تکمیل شود.

استاندار بوشهر با تاکید بر تشکیل کارگروه تخصصی برای برطرف شدن برخی مشکلات در اجرای طرح کاداستر در اراضی ملی و کشاورزی گفت: در اجرای طرح کاداستر باید یک نقشه واحد که مورد تایید دستگاه‌های مختلف اجرایی باشد باید تهیه شود که در این راستا برای حل برخی از موانع و مشکلات لازم است کارگروه تخصصی با حضور نمایندگان دستگاه‌های ذیربط در استان بوشهر تشکیل شود.

سالاری با بیان کمیته رفع اختلاف در استان بوشهر تشکیل می‌شود گفت: باید در این راستا از ظرفیت‌های استان بوشهر استفاده شود تا اختلافات مردم در اجرای طرح کاداستر کاهش دهد.

وی با بیان اینکه طرح کاداستر نقشه دقیق اراضی استان بوشهر برای تهیه اسناد معتبر ملکی است خاطرنشان کرد: با تدوین این نقشه بسیاری از مشکلات در حوزه تعارض به اراضی، سوء استفاده از اراضی ملی برطرف و از ضایع شدن حق مردم جلوگیری می‌شود.

استاندار بوشهر با بیان اینکه طرح کاداستر بر اساس مختصات جهانی متکی بر علم، اجرا و نقشه آن تهیه می‌شود گفت: به سبب عدم ثبت دقیق سندها در گذشته اختلاف‌هایی  وجود دارد که با تکمیل طرح کاداستر  از اختلاف‌ها و سوء استفاده برخی افراد سودجود جلوگیری می‌شود.

سالاری از اجرای طرح زیرساخت داده‌های مکانی «SDI»در بوشهر  خبرداد و افزود: در این طرح اطلاعات مکانی دریک سامانه واحد بارگذاری می‌شود که دسترسی برنامه‌ریزان برای اجرای طرح‌ها به آن فراهم می‌کند.

وی با تاکید بر تلفیق اطلاعات مکانی در  سامانه یاد شده گفت: برای تحلیل در راستای اجرای طرح‌ها و پروژه‌های مختلف لازم است زمینه تلفیق اطلاعات استان بوشهر درآن فراهم شود.

استاندار بوشهر با بیان اینکه تکمیل طرح یاد شده بروکراسی در دستگاه‌های اجرایی کاهش و دسترسی به اطلاعات افزایش می‌‌دهد تصریح کرد:  با تکمیل طرح زیرساخت داده‌های مکانی «SDI» زمینه الکترونیکی شدن خدمات گوناگون دولتی افزایش می‌دهد و بروکراسی‌ها و کاغذ بازی‌های اداری کاهش پیدا می‌کند.

سالاری از اجرای طرح آمایشی سرزمینی در استان بوشهر خبرداد و خاطر نشان کرد: خروجی و چشم‌انداز اجرای طرح آمایش سرزمینی ضمن بهره‌برداری مطلوب و بهینه از ظرفیت‌های استان بوشهر، مشکلات در همه عرصه‌ها با ایده‌های علمی و پژوهشی برطرف می‌کند.

وی با اشاره به اجرای طرح منظومه‌های روستایی در استان بوشهر تاکید کرد: یکی از اهداف اجرای طرح منظومه‌های روستایی  ایجاد اشتغال در این نقاط است که دولت برای تحقق این مهم 1.5 میلیارد دلار به تصویب رسانده است.

استاندار بوشهر با اشاره به اینکه طرح اشتغال‌زایی در روستاها بزودی اجرایی می‌شود گفت: با اساس طرح‌های تدوین شده از ظرفیت‌های روستاها برای ایجاد اشتغال ساکنان و رونق اقتصادی و معیشتی استفاده می‌شود.

سالاری از اجرای طرح‌های زیرساختی در روستاهای استان بوشهر خبرداد و گفت: در روستاهای استان بوشهر زیرساخت‌های لازم در همه بخش‌های عمران روستایی، فرهنگی، ورزشی، بهداشتی، درمانی و خدماتی اجرا شده به گونه‌ای که در بخش گازرسانی تا 4 ماه آینده ضریب نفوذ بهره‌برداری روستاهای استان بوشهر از شبکه گازرسانی به 95 درصد می‌رسد.

وی تاکید کرد: سه دستگاه صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مجری طرح‌های اشتغال‌زایی در روستاها هستند که باید ضمن تدوین طرح‌ها از اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی حمایت کنند.