جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

طرح الگوی بهینه کشت در استان بوشهر اجرایی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح الگوی بهینه کشت در استان بوشهر اجرایی شد

طرح الگوی بهینه کشت در استان بوشهر اجرایی شد

طرح الگوی بهینه کشت در استان بوشهر اجرایی شد

خسرو عمرانی در نشست بررسی وضعیت اجرای الگوی بهینه کشت در استان بوشهر با اشاره به ظرفیت مناسب استان در تولید محصولات کشاورزی اظهار داشت: برای مقابله با کم‌آبی طرح‌های متنوعی در استان بوشهر تدوین و اجرایی شد که توسعه آبیاری قطره‌ای در باغات خرما از آن جمله است.

وی با تاکید بر توسعه کشت‌های گلخانه‌ای در استان بوشهر افزود: با توجه به نقش مهم کشت گلخانه در  کاهش مصرف آب و محصول با کیفیت و افزایش چند برابری تولید این مهم در اولویت قرار دارد که از کشاورزان خواسته شده در اجرای طرح الگوی کشت همکاری و تعامل داشته باشند.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به طرح‌های تدوین شده خاطر نشان کرد:اجرای طرح الگوی کشت، محصولات جایگزین در تناوب زراعی و تقویم کاشت و داشت محصولات از برنامه‌های مهم در عرصه کشاورزی استان بوشهر است.

عمرانی با بیان اینکه طرح الگوی بهینه کشت در استان بوشهر اجرایی شده است گفت: شرایط اقلیمی، محدودیت کمی و کیفی منابع آب و توجه به نیازهای بازار سبب شده است از سال 93 الگوی بهینه کشت در استان بوشهر اجرایی شود.

وی افزود:امسال سومین سال اجرای این طرح در تمام شهرستان‌های استان با هدف کاهش آسیب به منابع پایه و در راستای ایجاد منافع اقتصاد پایدار برای کشاورزی است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر  بیان کرد: توجه به منابع آبی استان، جلوگیری از کشت بی رویه محصولات، تامین نیازهای بازار، و کشت محصولاتی با حداکثر منافع و حداقل ضربه به منابع آبی از دیگر مزایای اجرای طرح اصلاح الگوی کشت است.