جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

طرح افزایش برداشت از خط آب‌رسانی کوثر با ۱۴۰ میلیارد ریال - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح افزایش برداشت از خط آب‌رسانی کوثر با ۱۴۰ میلیارد ریال

کیقباد یاکیده با بیان اینکه از تمامی ظرفیت‌ها برای جبران کمبود آب استفاده می‌شود اظهار داشت: براساس هماهنگی‌های به‌عمل آمده میزان انتقال آب از خط آب‌رسانی کازرون به خط آب‌رسانی بوشهر افزایش یافت و تحقق این مهم سبب جبران بخشی از مشکلات کمبود و بحران آب آشامیدنی استان بوشهر شد.

طرح افزایش برداشت از خط آب‌رسانی کوثر با ۱۴۰ میلیارد ریال

 

وی با بیان اینکه میزان آب تخصیصی به مشترکان استان بوشهر نسبت به سرانه تعیین شده بیشتر است گفت: اکنون سرانه آب برای شهرها و روستاهای استان بوشهر بین 184 لیتر تا 200 لیتر تعیین شده که اکنون میزان آب تخصیصی به استان بوشهر به ازا هر نفر در شبانه‌روز 260 لیتر است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با بیان اینکه با کمبود آب از شبکه کازرون مشکلاتی برای مشترکان برازجانی ایجاد شد افزود: اکنون 74 هزار مشترک آب شهری و روستایی در شهرستان دشتستان وجود دارد که روزانه با افزایش آب از خط کازرون 82 هزار متر مکعب در شبانه روز به شبکه داخلی این شهرستان منتقل می‌شود.
یاکیده از اجرای طرح افزایش آب از خط آبرسانی کوثر خبرداد و خاطرنشان کرد: در تدوین این طرح ضمن اجرای 33 کیلومتر شبکه برقرسانی، دو ایستگاه پمپاژ آب به ظرفیت 2.5 مگاوات طراحی شده است.
وی با اشاره به اینکه برای اجرای طرح یاد شده 140 میلیارد ریال مصوب شده بیان کرد: تاکنون اجرای این طرح که 10 میلیارد ریال پرداخت شده 15 درصد پیشرفت دارد که تلاش می‌شود تا پایان امسال تکمیل شود.
مدیرعامل شرکت آبفای استان بوشهر با تاکید بر استفاده و مصرف بهینه آب تصریح کرد: مشترکان آب در شهرها و روستاهای استان بوشهر با توجه به بروز بحران آب در مصرف بهینه آب تلاش کنند و از استفاده آب شبکه در موارد غیر ضروری پرهیز شود.
یاکیده با تاکید بر فرهنگ سازی مصرف بهینه آب گفت: برای جلوگیری از بحران کم‌آبی باید ضمن جلوگیری از اسراف آب، رسانه‌ها در فرهنگ سازی مصرف آن برنامه‌ریزی کنند.