سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

طرح اطفا حریق در اراضی جنگلی دیلم تدوین شد - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح اطفا حریق در اراضی جنگلی دیلم تدوین شد

طرح اطفا حریق در اراضی جنگلی دیلم تدوین شد

طرح اطفا حریق در اراضی جنگلی دیلم تدوین شد

 

سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دیلم گفت: برای کنترل و مهار حریق در عرصه جنگلی شهرستان دیلم طرح اطفا حریق جنگلی تدوین و زمینه مشارکت ۲۵۰ همیار طبیعت در این عرصه فراهم شد.
غلامحسین آقاجری در نشست با مسئولان منابع طبیعی دیلم با بیان اینکه بهترین راهکار در مهار آتش‌سوزی استفاده از ظرفیت مردمی است اظهار داشت: هر ساله وهم‌زمان با شروع فصل گرما عوامل پیشگیری و اطفای حریق منابع طبیعی و پاسگاه و نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی به منظور مقابله با عوامل ایجاد حریق‌های احتمالی در مراتع و جنگل‌های شهرستان دیلم به صورت آماده باش درمی‌آیند.
آقاجری از آمادگی لازم برای  پیشگیری از بروز حریق در عرصه‌های منابع طبیعی شهرستان دیلم خبر داد و گفت: با توجه به شرایط آب و هوایی و خشک شدن پوشش در این فصل، احتمال وقوع آتش‌سوزی در عرصه‌های جنگلی و مرتعی بسیار بالاست و بنابر این با توجه به دستورالعمل سازمانی در اطلاعیه‌ای نهادهای مربوطه در جریان این امر قرار گرفته‌اند.
سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دیلم با تاکید بر آمادگی نیروهای این اداره در امر مهار آتش خاطرنشان کرد: کنترل و مهار حریق در عرصه بیش از 200 هکتاری جنگل‌کاری شهرستان دیلم کاری بس دشوار بوده و به همین منظور ضمن هماهنگی و همکاری سایر ارگان‌ها در مواقع بروز حادثه در عرصه جنگلی و مرتعی استان بوشهر بسیار ضروری به نظر می‌رسد.
وی به ضرورت به‌کارگیری ظرفیت‌های مردمی برای جلوگیری از آتش‌سوزی در عرصه‌های منابع طبیعی شهرستان دیلم تاکید کرد و گفت: افزون بر 250 همیار طبیعت در این شهرستان ظرفیت مناسبی در مواجه با این گونه حوادث تجهیز و آماده بکار هستند.
سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دیلم افزود: خوشبختانه طی دوسال اخیر هیچ گونه حریق و آتش‌سوزی در سطح مراتع و جنگل‌های شهرستان نداشته‌ایم که این ناشی از اطلاع‌رسانی خوب و هوشیاری مردم و نیروه‌های امدادی در این خصوص بوده است.