جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

طرح اصلاح و نوسازی شبکه آبرسانی بوشهر تدوین شد - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح اصلاح و نوسازی شبکه آبرسانی بوشهر تدوین شد

مدیر آب و فاضلاب بوشهر گفت: با هدف بهبود و کاهش هدر رفت آب طرح اصلاح و نوسازی شبکه آبرسانی شهرستان بوشهر تدوین شد.

طرح اصلاح و نوسازی شبکه آبرسانی بوشهر تدوین شد

 

 علی پورقربان در نشست بررسی نوسازی شبکه آبرسانی بوشهر با اشاره به اینکه اکنون توزیع آبرسانی در نقاط مختلف شهرستان بوشهر بصورت نوبت بندی است، اظهار داشت: با همکاری مشترکان آب مشکلات کم‌آبی در این شهرستان مدیریت می‌شود که در این راستا فرهنگ بهینه مصرف آب ترویج و نهادینه شده است.
وی با بیان اینکه شهر بوشهر دارای 950 کیلومتر شبکه آبرسانی است، تصریح کرد: بخشی از این شبکه به سبب بالا بودن قدمت آن فرسوده است که نیاز به بازسازی و اصلاح دارد.
مدیر آب و فاضلاب شهرستان بوشهر با اشاره به تدوین طرح نوسازی شبکه آبرسانی بوشهر خاطرنشان کرد: برای بهبود وضعیت توزیع و کاهش هدر رفت آب، طرح اصلاح و نوسازی شبکه آبرسانی بوشهر تدوین و اجرایی شده است.
پورقربان با تاکید بر تامین اعتبارات لازم برای اجرایی شدن طرح نوسازی شبکه آبرسانی افزود: در این راستا با مشارکت سرمایه‌گذاران خارجی طرحی تدوین و در حال بررسی است.
وی از اجرای نوسازی خط اصلی به منطقه خواجه‌های بوشهر خبرداد و گفت: خط آبرسانی اصلی به کوی خواجه‌ها با 40 سال قدمت، آبرسانی به 2 هزار و 35 خانوار را بر عهده دارد.
مدیر آب و فاضلاب شهرستان بوشهر قطر این خط آبرسانی را 100 میلیمتر دانست و تاکید کرد: به سبب قطر کم، پوسیدگی شدید اتصالات، و شکستگی‌های پی در پی مشکلات عدیده‌ای را برای ساکنان آن منطقه بوجود آورده بود، بدین منظور برای کاهش مشکلات،  بازسازی خط مذکور در برنامه شرکت قرار گرفت.
پورقربان با اشاره به اجرای بازسازی خط 1.4 کیلومتری تصریح کرد: خط اصلی آبرسانی کوی خواجه‌ها به طول یک‌هزار و 400 متر با لوله پلی‌اتیلن 200 و 250 میلیمتری و با اعتبار 3.5 میلیارد ریال اجرا شده است .
وی افزود: با تکمیل این طرح، خانوارهای ساکن در منطقه مذکور که در تابستان با کمبود شدید آب آشامیدنی مواجه بودند اکنون با فشار متعارف آب مورد نیاز خود را برداشت می‌کنند.