سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

طرح "احسان حسینی" در محرم و صفر در استان بوشهر اجرا می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح "احسان حسینی" در محرم و صفر در استان بوشهر اجرا می‌شود

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر گفت: با اجرای طرح احسان حسینی در ایام محرم و صفر، پایگاه‌های کمیته امداد استان و مراکز نیکوکاری مساجد، نذورات و احسان مردم عزادار را میان نیازمندان توزیع می‌کند.

طرح

 

 احمد لطفی در برنامه‌ریزی  طرح‌های ماه محرم و صفر در استان بوشهر با گرامیداشت این ماه با عظمت بر توجه به فرهنگ عاشورای حسینی تاکید کرد و اظهار داشت: یکی از ظرفیت‌هایی که این ماه با عظمت دارد رسیدگی به نیازمندان و فقرا است که در این راستا طرح‌های مهمی تدوین شده است.
وی از اجرای طرح احسان حسینی و  برگزاری مراسم سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) باحضور مددجویان تحت پوشش این نهاد خبر داد و تصریح کرد: در همین راستا در ایام محرم و صفر با برنامه‌ریزی و هماهنگی‌های ایجاد شده دفاتر کمیته امداد و مراکز نیکوکاری سراسر استان، آماده دریافت نذورات و کمک‌های نقدی مردم خیر و عزادار حسینی استان است.
لطفی با بیان اینکه  استفاده از مراکز نیکوکاری در رسیدگی به نیازمندان  مورد توجه است، افزود: در راستای اجرای طرح احسان حسینی، استفاده از ظرفیت مراکز نیکوکاری، حسینیه‌ها، تکایا، هیئت‌های مذهبی و نیز نقش روحانیون، مبلغان و مداحان در ترغیب مردم به انجام کار خیر مدنظر است.
مدیرکل کمیته امداد استان با اشاره به اهداف طرح احسان حسینی اظهار کرد: استفاده از ظرفیت معنوی مومنان برای خدمت به نیازمندان در ماه محرم و صفر با هدف رساندن نذورات به مستمندان واقعی و تبیین فرهنگ احسان به نیازمندان با لحاظ کردن جایگاه ارزشی احسان حسینی  مورد توجه قرار دارد.
لطفی از دیگر اهداف این طرح به‌ ساماندهی نذورات خام مردم اشاره کرد و افزود: کمیته امداد و مراکز نیکوکاری با دریافت این نذورات به نیت این عزیزان نذورات را به دست افراد مستحق و نیازمند می‌رساند.
وی با بیان اینکه طرح احسان حسینی در محرم و صفر در استان بوشهر اجرا می‌شود، افزود: با اجرای طرح احسان حسینی در ایام محرم و صفر پایگاه‌های کمیته امداد استان و مراکز نیکوکاری مساجد، نذورات و احسان مردم عزادار را میان نیازمندان توزیع می‌کند.
مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر خاطرنشان کرد: این نهاد به منظور جذب حامی برای ایتام در این ایام پایگاه‌هایی را در سراسر استان در مناسبت‌های مختلف مانند  تاسوعا و عاشورای حسینی بویژه در مراسم شیرخوارگان حسینی برگزار می‌کند.