سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

طرح آب‌شیرین‌کن در مناطق ساحلی استان بوشهر اجرایی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح آب‌شیرین‌کن در مناطق ساحلی استان بوشهر اجرایی می‌شود

طرح آب‌شیرین‌کن در مناطق ساحلی استان بوشهر اجرایی می‌شود

طرح آب‌شیرین‌کن در مناطق ساحلی استان بوشهر اجرایی می‌شود

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: برای جبران کمبود آب آشامیدنی شهرهای ساحلی استان بوشهر، به‌زودی طرح آب‌شیرین‌کن در این مناطق با ظرفیت‌های مختلف اجرایی می‌شود.
 کیقباد یاکیده  در نشست بررسی وضعیت آب آشامیدنی شهرهای استان بوشهر با بیان اینکه این استان برای تامین آب آشامیدنی در مضیقه است اظهار داشت:  با توجه به موهبت الهی خلیج فارس طرح‌های تامین آب آشامیدنی از طریق شیرین سازی آب دریا تدوین شده است.
وی با بیان اینکه تاسیسات آب شیرین‌کن کنگان وارد مدار شده گفت: برای اجرای این طرح بخش خصوصی بیش از 420 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری کرده و روزانه 10 هزار متر مکعب آب به شبکه آبرسانی کنگان منتقل می‌کند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به پروژه آب شیرین کن بوشهر بیان کرد: برای تامین کسری آب مورد نیاز مشترکان شهر بوشهر طرح آب شیرین‌کن با مشارکت بخش خصوصی در ساحل این شهر اجرایی شده و بزودی وارد مدار تولید می‌شود.
یاکیده با اشاره به اینکه 420 میلیارد ریال در اجرای طرح آب شیرین کن بوشهر سرمایه‌گذاری شده گفت: اواخر نیمه  نخست امسال  طرح آب شیرین‌کن بوشهر با ظرفیت روزانه 10 هزار مترمکعب به بهره برداری می‌رسد.
وی از اجرای طرح آب شیرین کن عسلویه خبرداد و خاطر نشان کرد: به زودی برای طرح آب‌شیرین‌کن عسلویه با ظرفیت تولید چهارهزارو 500 مترمکعب در شبانه روز سرمایه گذار انتخاب می‌شود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر از اجرای شدن طرح‌های آب شیرین کن در شهرهای ساحلی خبرداد و  گفت: برای جبران کمبود آب آشامیدنی شهرهای ساحلی استان بوشهر ، بزودی طرح آب‌شیرین‌کن در این مناطق با ظرفیت‌های مختلف اجرایی می‌شود.
یاکیده بیان کرد: تاکنون به ظرفیت حدود 100 هزار متر مکعب طرح آب شیرین کن در استان بوشهر تصویب شده است.