جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

طرح ابلاغ الکترونیک اوراق قضایی در استان بوشهر اجرایی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح ابلاغ الکترونیک اوراق قضایی در استان بوشهر اجرایی می‌شود

رئیس کل دادگستری استان بوشهر گفت: طرح ابلاغ الکترونیک اوراق قضایی در راستا قانون آیین دادرسی و سایر قوانین و مقررات موضوعه اعم از حقوقی و کیفری در استان بوشهر اجرایی می‌شود.

طرح ابلاغ الکترونیک اوراق قضایی در استان بوشهر اجرایی می‌شود

 

علی جمادی در  نشست اجرایی شدن سامانه ابلاغ الکترونیکی در نظام قضایی استان بوشهر اظهار داشت: این طرح با هدف تسریع در رسیدگی به پرونده‌ها، اطمینان از دریافت صحیح ابلاغ حکم های قضایی‌، حفظ حریم خصوصی افراد و افزایش دقت در روند دادرسی‌ها اجرا می‌شود.
 وی با اشاره به اینکه با اجرای طرح ابلاغ الکترونیکی دستگاه قضا ابلاغ  کاغذی حکم‌های قضایی حذف می‌شود تصریح کرد: طبق قانون آیین دادرسی سال 92 و در راستای اجرای مواد 175 و 176 آیین دادرسی کیفری و سایر قوانین و مقررات موضوعه اعم از حقوقی و کیفری ابلاغ‌های صادره از مراجع قضایی باید به شیوه الکترونیک صورت گیرد.
رئیس کل دادگستری استان بوشهر با بیان اینکه این طرح  آبان در استان بوشهر اجرایی می‌شود گفت: کسانی که به نحوی نیاز به خدمات قضایی دارند، وکلا، کارشناسان دادگستری، شاکیان و داوران می‌توانند به این سامانه مراجعه و پس از ثبت نام و دریافت رمز عبور از اوراق قضایی خویش مطلع شوند.
جمادی با اشاره به اینکه ثبت نام در این سامانه برای سایر افراد نیز میسر است خاطر نشان کرد: مراجعه کنندگان برای ثبت نام در شهرستان بوشهر می‌توانند به دفتر خدمات الکترونیک قضایی مستقر در دادگستری و در سایر شهرستان‌ها به محاکم قضایی رجوع کنند.
وی سرعت ابلاغ الکترونیک در مدت مناسب، رفع اطاله دادرسی و محرمانه ماندن ابلاغ را از مزایای اجرای این طرح دانست و افزود:هدف از اجرای این طرح خدمات‌رسانی باکیفیت و آسان‌تر بوده و درگذشته اطاله دادرسی یکی از مشکلات روند رسیدگی قضایی بود و به یاری خدا با اجرای این طرح ابلاغ‌های قضایی به‌صورت آنی به طرفین دعوا ارسال می‌شود
 


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ