جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

طرح‌های پرورش آبزیان در روستاهای ساحلی استان بوشهر اجرایی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح‌های پرورش آبزیان در روستاهای ساحلی استان بوشهر اجرایی می‌شود

استاندار بوشهر گفت: بر اساس ظرفیت‌های مناطق مختلف استان بوشهر، با تدوین پرورش متراکم میگو، طرح‌های پرورش آبزیان در روستاهای ساحلی استان بوشهر اجرایی می‌شود.

طرح‌های پرورش آبزیان در روستاهای ساحلی استان بوشهر اجرایی می‌شود

 

 مصطفی سالاری در آیین تجلیل از کارآفرینان برتر استان بوشهر با بیان اینکه حمایت از کارآفرینان از اولویت‌های استان بوشهر است اظهار داشت: حمایت از کارآفرینان نقش مهمی در استفاده از فرصت‌های  اشتغال‌زایی و اقتصاد دارد که این مهم مورد توجه مسئولان استان بوشهر قرار دارد.
وی با بیان اینکه استان بوشهر دارای استعدادهای متعددی است تصریح کرد: اگر از فرصت‌های استان بوشهر بهره‌وری مطلوب شود بسیاری از مشکلات جامعه به ویژه معضل بیکاری برطرف می‌شود.
استاندار بوشهر با اشاره به اینکه استان بوشهر علاوه بر صنایع نفت، گاز و پتروشیمی از ظرفیت‌های مهم دیگری برخوردار است تصریح کرد: ظرفیت‌های حوزه نفت و گاز نباید سبب شود از دیگر قابلیت‌های این استان غافل شویم.
سالاری، ظرفیت دریا و ساحل را از دیگر قابلیت‌های این استان دانست و تاکید کرد: از ظرفیت‌های ساحل استان بوشهر به نحو مطلوب استفاده نشده  که در این عرصه برنامه‌های مهمی تدوین و اجرا شده است.
وی با تاکید بر اجرای طرح‌های پرورش میگو  با افزایش راندمان تولید افزود: تحول در افزایش تولید در اراضی پرورشی میگو از اولویت‌های برنامه‌ها است که در این راستا طرح تولید متراکم میگو تدوین شده است.
استاندار بوشهر با تاکید بر توسعه مشاغل در روستاها بر اساس ظرفیت‌های مناطق گفت: یکی از ظرفیت‌های روستاهای ساحلی استان بوشهر تولید و پرورش آبزیان است.
سالاری تصریح کرد: بر اساس ظرفیت‌های مناطق مختلف استان بوشهر، با تدوین پرورش متراکم میگو، طرح‌های پرورش آبزیان در روستاهای ساحلی استان بوشهر اجرایی می‌شود.
وی، صنعت گردشگری را یکی  دیگر از ظرفیت‌های استان بوشهر دانست و با تاکید بر بهره‌وری از این قابلیت افزود: صنعت گردشکری در شهرها و روستاهای استان بوشهر دارای ظرفیت بالایی است که شرائط بی نظیری در این عرصه فراهم کرده است.
استاندار بوشهر با اشاره به اینکه 9 ماه از سال آب و هوای استان بوشهر برای استفاده گردشگران از  سواحل این استان فراهم است گفت: توسعه زیرساخت‌های گردشگری در استان بوشهر مورد توجه قرار دارد که با تکمیل این زیر ساخت‌ها و بهره‌برداری از طرح‌های گردشگری در شهرها و روستاها تحول مهمی در این عرصه برای سفر بیشتر مردم کشورمان و توریست‌ها  ایجاد می‌شود.
سالاری با تاکید بر توسعه صنایع پایین دستی در حوزه مجتمع پتروشیمی خاطر نشان کرد: بیشتر صنایع پتروشیمی استان بوشهر در رتبه‌ای قرار دارند که با واسطه‌گری و با انتقال به دیگر نقاط یا صادرات به کشورها از محصولات آن استفاده می‌شود.
وی با اشاره به اینکه مواد تولیدی این صنایع قابل  تبدیل به محصولات گوناگون است گفت: برای ایجاد صنایع پایین دستی و تولید محصولات جانبی آن مذاکراتی با دست اندرکاران شده که با تدوین و اجرایی شدن این طرح‌ها تحول مهمی در این حوزه ایجاد و به محصولات بدون واسطه تبدیل می‌شود.
استاندار بوشهر با اشاره به حمایت همه جانبه از تعاونی‌ها و کارآفرینان افزود: استان بوشهر در حوزه صنایع دستی به ویژه گلیم و گبه دارای ظرفیت بالایی است که فعالان این بخش رو به کاهش است.
سالاری با بیان اینکه صنعت‌گران دستی استان بوشهر در قالب تعاونی مورد حمایت قرار می‌گیرند تصریح کرد: حمایت از تولیدات مشاغل خانگی مورد توجه قرار دارد که در این راستا لازم است تولیدات مشاغل خانگی و صنایع دستی شبکه گذاری شود تا این مشاغل رونق یابد.
وی از حل مشکلات  افت قیمت محصول گوجه فرنگی کاران استان بوشهر خبرداد و بیان کرد: با بررسی مشکلات گوجه فرنگی کاران توسط کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور برای حل مشکل گوجه فرنگی کاران راهکار لازم برای اجرا به وزیر جهاد کشاورزی ارائه کرد.
استاندار بوشهر با اشاره به اینکه طرح‌های اشتغال‌زایی در روستاها اجرایی می‌شود گفت: دولت برای اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی در روستاها  1.5 میلیارد دلار مصوب کرده است که با تصویب این لایحه در مجلس شورای اسلامی، تسهیلات لازم برای اشتغال‌زایی در روستاها بر اساس مزیت‌های روستایی پرداخت می‌شود.
سالاری بر استفاده از مزیت‌های روستایی استان بوشهر  تاکید کرد و افزود: با تکمیل طرح‌های مطالعاتی با تدوین برنامه‌های گوناگون  ظرفیت اشتغال در روستاها با استفاده از کارآفرینان اجرا می‌شود.
وی با تاکید بر توجه به مهارافزایی جویندگان کار در استان بوشهر افزود: باید بر اساس ظرفیت‌های استان بوشهر مهارت افزایی شود تا  هم زمینه اشتغال جویندگان کار فراهم شود و هم اینکه از ظرفیت‌های اشتغال‌زایی استان بوشهر استفاده مطلوب شود.