جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

طرح‌های صنعتی در منطقه ویژه شمال استان بوشهر اجرایی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح‌های صنعتی در منطقه ویژه شمال استان بوشهر اجرایی می‌شود

استاندار بوشهر گفت: با توجه به ارائه پیشنهادات و تصویب طرح‌های بزرگ صنعتی به ویژه مجتمع پتروشیمی امسال طرح‌های صنعتی در منطقه ویژه شمال استان بوشهر در قالب اقتصاد مقاومتی اجرایی می‌شود.

 مصطفی سالاری در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی در بوشهر با بیان اینکه منطقه ویژه شمال استان بوشهر یک ظرفیت مهمی در حوزه تولید، اشتغال و اقتصاد فراهم کرده است اظهار داشت:این منطقه از قابلیت‌های بسیار مهمی در حوزه جاده‌ای، پروازی، دریایی و زیرساختی برخوردار است.

وی با بیان اینکه منطقه ویژه شمال استان بوشهر به بزرگراه دیلم به گناوه متصل می‌شود تصریح کرد: فرودگاه فلات قاره بهرگان در بندر امام حسن(ع)  همکاری و تعامل با سرمایه‌گذاران در منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر دارد که این خود ظرفیت بسیار مهمی در این حوزه محسوب می‌شود.

استاندار بوشهر با اشاره به هم‌جواری ساحل و دریا با منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر خاطر نشان کرد: این قابلیت برای سرمایه‌گذاران فرصت مطلوبی در راستای توسعه صادرات دریایی فراهم کرده است.

سالاری با اشاره به اینکه خوراک مجتمع‌های پتروشیمی از خطوط گاز در منطقه تامین می‌شود گفت: اکنون خط انتقال گازرسانی پنجم، فرصت مهمی برای سرمایه‌گذاری در صنایع پتروشیمی و صنایع پایین دستی فراهم کرده که در آینده هم خط نهم انتقال گاز به این ظرفیت  افزوده می‌شود.

وی با بیان اینکه خط گازرسانی پنجم با منطقه ویژه شمال استان بوشهر 15 کیلومتر فاصله دارد خاطر نشان کرد: زیرساخت‌های لازم در حوزه‌های مختلف برق، آب و دسترسی جاده‌ای به منطقه ویژه شمال استان بوشهر فراهم می‌شود.

استاندار بوشهر با تاکید بر توجه به اشتغال نیروهای محلی و بومی افزود: در ساخت و راه‌اندازی صنایع و واحدهای صنعتی و تولیدی اولویت اشتغال با نیروهای بومی منطقه است که این مهم از مفاد قراردادها با سرمایه‌گذاران در منطقه ویژه شمال استان بوشهر است.