جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

طرح‌های صنایع دستی استان بوشهر براساس اقتصاد مقاومتی اجرا می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح‌های صنایع دستی استان بوشهر براساس اقتصاد مقاومتی اجرا می‌شود

طرح‌های صنایع دستی استان بوشهر براساس اقتصاد مقاومتی اجرا می‌شود

طرح‌های صنایع دستی استان بوشهر براساس اقتصاد مقاومتی اجرا می‌شود

 

معاون صنایع دستی استان بوشهر گفت: این استان در زمینه تولید صنایع دستی از جمله گلیم و گبه دارای ظرفیت‌های بالایی است که با تدوین برنامه‌های ویژه این طرح‌ها بر اساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اجرا می‌شود.
امین بینش‌پژوه با اشاره به ارائه محصولات صنایع دستی استان بوشهر در نمایشگاه صنایع دستی کشور اظهار داشت: در بیست و ششمین نمایشگاه ملی صنایع دستی کشور 574 غرفه صنایع دستی وجود داشت که غرفه گلیم استان بوشهر جزو 10 غرفه برتر شناخته شد.
وی با بیان اینکه این نمایشگاه در تهران برگزار شد افزود: صنعتگران استان بوشهر با  8 غرفه گلیم، حصیر و صنایع دستی دریایی در این نمایشگاه شرکت داشتند.
معاون صنایع دستی استان بوشهر تصریح کرد:علاوه بر گلیم‌بافان استان بوشهر، بافندگانی از استان‌های کردستان، فارس، اصفهان و چهارمحال و بختیاری حضور داشتند.
ینش‌پژوه با بیان اینکه کیفیت مواد اولیه، بافت و نوع نقش‌های سنتی از ویژگی‌های گلیم استان بوشهر است تصریح کرد: گلیم یکی از انواع زیراندازهای پوششی است که ازپشم گوسفند بافته می‌شود و شهرستان‌های دشتی، دشتستان و جم از مراکز مهم تولید گلیم در این استان  است.
وی مهم‌ترین نقش‌های گلیم در بوشهر حوض، دانه بیگی، آئینه گل، ‌خراسانی، آقاجاری، تهرانی و چنگ دانست و افزود: گلیم بعد از گبه از مهم‌ترین دست بافته‌های صنعتگران بوشهری است.
معاون صنایع دستی استان بوشهر افزود: گلیم بوشهر با نقوش متنوع و هندسی دارای رنگ‌های بسیار زیبا و شاد است و از نظر اصالت هنری قابل تامل است.
بینش‌پژوه از اجرای طرح‌های صنایع دستی استان بوشهر بر اساس اقتصاد مقاومتی خبر داد و گفت: این استان در زمینه تولید صنایع دستی از جمله گلیم و گبه دارای ظرفیت‌های بالایی است که با تدوین برنامه‌های ویژه این طرح‌ها بر اساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اجرا می‌شود.