سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

طرح‌های زیربنایی در بنادر استان بوشهر اجرایی شود - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح‌های زیربنایی در بنادر استان بوشهر اجرایی شود

نماینده مردم عسلویه، کنگان، جم و دیر در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه شهرهای بندری از توسعه یافتگی کمتری نسبت به دیگر نقاط برخوردار هستند که در این راستا نیاز به تدوین و اجرای طرح‌های زیربنایی است.

طرح‌های زیربنایی در بنادر استان بوشهر اجرایی شود

 

سکینه الماسی  در نشست با مسئولان امور گمرکی استان بوشهر با قدردانی از توجه وزارت نفت در مشارکت طرح‌های زیرساختی مناطق کنگان، عسلویه، دیر و جم اظهار داشت: وزارت نفت در توسعه زیرساخت‌های رفاهی، عمرانی و زیرساختی در نقاط شهری و روستایی نقش مهمی داشته است.
وی با تاکید بر توجه به زیر ساخت‌های بندری استان بوشهر گفت: با توجه به نقش مهم بنادر در عرصه اقتصاد و معیشت مردم ساحل نشین استان بوشهر باید طرح‌هایی در حوزه زیر ساخت بندری، گمرکی و  تجارت دریایی با حضور مشارکت وزارت نفت اجرایی شود.
نماینده مردم دیر، کنگان، عسلویه و کنگان تاکید کرد: باتوجه به اینکه بخش عمده‌ای از زندگی و معیشت مردم استان بوشهر وابسته به اقتصاد ساحلی و تجارت دریایی است می‌طلبد مسئولان امرتوجه ویژه‌ای به این بخش داشته باشند.
الماسی با بیان اینکه شهرهای بندری کشورمان از وضعیت مناسبی برخوردار نیستند، افزود: متاسفانه شهرهای بندری از توسعه یافتگی کمتری نسبت به دیگر نقاط برخوردار هستند که در این راستا نیاز به تدوین و اجرای طرح‌های زیربنایی است.
فرماندار کنگان نیز در این نشست خواستار احیا گمرک سیراف در شهرستان کنگان شد و گفت: در همین راستا شورای شهر و شهرداری شهر سیراف برای ایجاد گمرک در این شهر بندری و کهن اعلام آمادگی کرده‌اند که امید می‌رود دوباره شاهد رونق تجارت در این بندر تاریخی باشیم.
مهدی یوسفی افزود: توسعه زیرساخت‌های بندری و گمرکی در بندر کنگان مورد توجه است که امسال اعتباراتی در این حوزه مصوب شده است.