سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

طرح‌های توسعه‌ای علمی بوشهر با مشارکت جهاد دانشگاهی اجرایی می‌شود - صفحه اول صدا و سیما مرکزی بوشهر

 

 

طرح‌های توسعه‌ای علمی بوشهر با مشارکت جهاد دانشگاهی اجرایی می‌شود

طرح‌های توسعه‌ای علمی بوشهر با مشارکت جهاد دانشگاهی اجرایی می‌شود


طرح‌های توسعه‌ای علمی بوشهر با مشارکت جهاد دانشگاهی اجرایی می‌شود

طرح‌های توسعه‌ای علمی بوشهر با مشارکت جهاد دانشگاهی اجرایی می‌شود

سعید زرین‌فر در مراسم افتتاح جهاد  دانشگاهی استان بوشهر با  اشاره به راه‌اندازی این مرکز علمی و پژوهشی در استان اظهار داشت: در سال 1380 طرحی باهدف ایجاد نهاد جهاد دانشگاهی در استان بوشهر مصوب شد که پس از گذشت فراز و نشیب‌های فراوان و با گذشت 16 سال این امر امروز تحقق یافت.

وی با بیان اینکه بوشهر آخرین استان کشور در راه اندازی جهاد دانشگاهی است خاطر نشان کرد: این موضوع از  جایگاه مهم آن کم  نمی‌کند چونکه این  مرکز علمی و پژوهشی دارای جایگاه و ظرفیت مهمی است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار بوشهر با بیان اینکه استان بوشهر دارای ظرفیت‌های مهم اقتصادی و صنعتی زیادی است تصریح کرد:استان بوشهر  سهم مهمی در شاهرگ اقتصادی کشور در عرصه منابع نفت، گاز و پتروشیمی دارد و این در حالی است که از ظرفیت‌های مهمی دیگر در بخش‌های کشاورزی و شیلاتی بهره‌‌مند است.

زرین‌فر با بیان اینکه مزیت‌های زیادی در عرصه علمی پژوهشی و برنامه‌های دانش بنیان، سلول‌های بنیادی و غیره در جهاد دانشگاهی وجود دارند گفت: جهاد دانشگاهی دارای امکانات خوبی است که می‌تواند کمک یار خوبی برای توسعه استان بوشهر باشد.

وی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی دارای منافع زیادی است افزود: جهاد دانشگاهی  دارای منافع بسیاری است و  مجموعه دانشگاه‌های  استان بوشهر می‌توانند از این مزیت و ظرفیت مهم استفاده کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار بوشهر با اشاره به اینکه طرح‌های توسعه‌ای علمی استان بوشهر با مشارکت جهاد دانشگاهی اجرایی می‌شود افزود: با توجه به ظرفیت بالای علمی، فناوری، پژوهشی و طرح‌های دانش‌بنیان، طرح‌های توسعه‌ای این ظرفیت‌های علمی با مشارکت جهاد دانشگاهی اجرایی می‌شود.

زرین‌فر با معرفی علی احمدی‌زاده به عنوان مدیر جهاد دانشگاهی استان بوشهر افزود:  علی احمدی‌زاده از نیروهای دانشگاهی  است که حدود 10سال نمایندگی جهاد دانشگاهی را در عرصه پژوهش در استان بوشهر عهده‌دار بوده که در این عرصه نیز ارتباط خوبی باید با نهادهای دیگر داشته  است.