سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

طرح‌های تشویقی مصرف برق بخش صنعت و کشاورزی استان اجرایی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح‌های تشویقی مصرف برق بخش صنعت و کشاورزی استان اجرایی شد

طرح‌های تشویقی مصرف برق بخش صنعت و کشاورزی استان اجرایی شد

طرح‌های تشویقی مصرف برق بخش صنعت و کشاورزی استان اجرایی شد

 

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان بوشهر گفت: برای کاهش مصرف برق در اوج پیک بار تخفیفات و طرح‌های تشویقی به صنعت‌گران و کشاورزان استان بوشهر ارائه می‌شود.
 امرالله پاراد در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان بوشهر با اشاره به تولید برق در استان بوشهر اظهار داشت: پیک بار برق در استان بوشهر در تابستان گذشته به یک‌هزار و 700 مگاوات رسید که با رشدی که پیش بینی می‌شود تابستان امسال به یک‌هزار و 780 مگاوات برسد که فراتر ازاین رقم مشکلات و محدودیت‌هایی ایجاد می‌کند.
وی با بیان اینکه رشد بار برق در استان بوشهر 10 درصد تعیین شده گفت: رشد باربرق  بطور متوسط در کشور 5 درصد است که این رقم در استان بوشهر 2 برابر متوسط کشوری است.
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان بوشهر با تاکید بر مدیریت مصرف برق در استان بوشهر افزود: اگر مشترکان  در مصرف برق مدیریت نکنند با محدودیت منابع مواجه می‌شویم که مشکلاتی در توزیع برق ایجاد می‌شود.
پاراد با اشاره به اجرایی شدن تشویق‌های مصرف برق در بخش صنعت و کشاورزی استان بوشهر گفت: برای کاهش مصرف برق در اوج پیک بار تخفیفات و طرح‌های تشویقی به صنعت‌گران و کشاورزان استان بوشهر ارائه می‌شود.
وی افزود: کشاورزان برای دریافت تشویقی می‌توانند با خاموش کردن الکتروموتورهای چاههای کشاورزی در ساعات اوج مصرف برق از ساعت 13 تا 17 و 20 تا 24 از این تخفیفات بهره‌مند شوند.
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان بوشهر تصریح کرد: صنعت‌گران هم با توافقات بعمل آمده باید در ساعات یاد شده مصرف برق نداشته باشند تا مشمول دریافت تشویق‌های وزارت نیرو شوند.
پاراد با تاکید بر مشارکت مراکز درمانی برای کاهش مشکلات برق در استان بوشهر افزود: بیمارستان‌های استان بوشهر که دارای ژنراتور و مولدهای برق هستند این موادهای در زمان پیک مصرف بار وارد مدار سرویس کنند تا شاهد کاهش مشکلات در حوزه توزیع برق باشیم