جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

طرح‌های اشتغال‌زایی در دهکده گردشگری بوشهر اجرا می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح‌های اشتغال‌زایی در دهکده گردشگری بوشهر اجرا می‌شود

طرح‌های اشتغال‌زایی در دهکده گردشگری بوشهر اجرا می‌شود

طرح‌های اشتغال‌زایی در دهکده گردشگری بوشهر اجرا می‌شود

 

استاندار بوشهر گفت: دهکده گردشگری بوشهر دارای ظرفیت‌های مهمی در زمینه فعالیت‌های دریایی دارد که با مشارکت بخش خصوصی طرح‌های اشتغال‌زایی و خدماتی در این دهکده اجرا می‌شود.
مصطفی سالاری در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان بوشهر اظهار داشت: تمام تلاش مسئولان خدمت رسانی به مردم به ویژه نیازمندان و محرومان است که در این زمینه از هیچ کوششی فروگذاری نمی‌شود.
وی با اشاره به اینکه محورهای توسعه استان بوشهر بر اساس ظرفیت دریا طراحی شده است اظهار داشت: استان بوشهر دارای ظرفیت بالایی در  بخش ساحلی برای اجرای طرح‌های مختلف اقتصادی، رفاهی، گردشگری و توسعه‌ای دارد که این ظرفیت افق چشم‌انداز توسعه استان بوشهر را ترسیم کرده است.
سالاری با بیان اینکه استان بوشهر طولانی‌ترین مرز دریایی با خلیج فارس دارد گفت: علاوه بر اجرای طرح‌های آبزی‌پروری به ویژه پرورش ماهی در قفس، پرورش میگو و تجارت دریایی، طرح‌های گردشگری دریایی در دستور کار این استان در نقاط مختلف قرار دارد.
استاندار بوشهر با اشاره به راه‌اندازی فاز نخست دهکده گردشگری بوشهر خاطر نشان کرد: فاز نخست دهکده گردشگری امید بوشهر در مساحت  14.5 هکتار در ورودی شهر بوشهر در کنار آبهای خلیج فارس اجرا شده که جذابیت مهمی برای گردشگران فراهم کرده است.
سالاری مساحت دهکده  گردشگری امید بوشهر را 85 هکتار دانست و افزود: در این راستا با تامین زیرساخت‌های لازم طرح‌های مختلف اشتغال‌زایی به ویژه خدماتی  در زمینه‌های مختلف اجرایی می‌شود.
وی با اشاره به اینکه هم اینک سرمایه‌گذاران متعددی برای اجرای طرح‌های تدوین شده در دهکده گردشگری بوشهر اعلام آمادگی کرده‌اند گفت: با تکمیل امور زیست محیطی و بررسی طرح‌های اشتغال‌زایی و خدماتی، مجوز لازم برای اجرای آنها که نقش مهمی در رونق این دهکده و اشتغال‌زایی منطقه دارد صادر می‌شود.
استاندار بوشهر، دهکده گردشگری امید بوشهر را از نظر اجرای طرح‌های مختلف اشتغال‌زایی مهم دانست و افزود: طرح‌های ارائه شده برای اجرای در دهکده گردشگری بوشهر بر اساس سیاست‌های ستاد اقتصاد مقاومتی تصویب و اجرایی می‌شود.
سالاری با اشاره به اینکه این استان دارای قابلیت مهمی برای سرمایه‌گذاری و بازگشت سرمایه دارد خاطر نشان کرد: بوشهر صرفه نظر از قابلیت‌های ویژه‌ای که در بخش‌های اقتصادی و صنعتی دارد در بخش گردشگری نیز ظرفیت بالایی دارد که این استان را نسبت به سایر نقاط کشور متمایز کرده است.
وی تصریح کرد: از 37 شهر استان بوشهر 27 شهر آن دارای ظرفیت بندری است که ظرفیت و زمینه مهمی برای اجرای طرح‌های مختلف اشتغال‌زایی و گردشگری فراهم کرده است.