جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

طرح‌های آبیاری نوین در شهرستان دشتستان اجرایی شود - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح‌های آبیاری نوین در شهرستان دشتستان اجرایی شود

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به نقش مهم آبیاری تحت فشار در کاهش و بهینه مصرف آب باید طرح‌های آبیاری نوین با استفاده از یارانه ۸۵ درصدی دولت در دشتستان اجرا شود.

طرح‌های آبیاری نوین در شهرستان دشتستان اجرایی شود

 

محمد باقر سعادت در نشست با کشاورزان منطقه ارک دشتستان با اشاره به ظرفیت دشتستان در حوزه کشاورزی و دامداری اظهار داشت:  دشتستان در بخش کشاورزی دارای ظرفیت بالایی است که باید تسهیلات لازم در اجرای طرح‌های کشاورزی و اشتغالزایی فراهم شود.

وی با اشاره به نقش مهم محصولات کشاورزی در سلامت انسان‌ها افزود: اهمیت کار کشاورزی برای همه روشن است و به حیات و سلامت انسانها مربوط می‌شود.
نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر توجه به کود و سم مطلوب در تولید محصولات کشاورزی افزود: اگر کارشناسان بر کیفیت تولیدات کشاورزی و نهاده های آن از جمله کود و سموم نظارت نداشته باشند به سلامت مردم آسیب وارد می‌شود.
وی با تاکید بر فراهم شدن تسهیلات لازم در کشت و زرع خاطر نشان کرد: اگر دولت لایحه‌ای درزمینه پرداخت تسهیلات کم بهره برای کشاورزان پیشنهاد دهد مجلس با تمام توان همکاری می‌کند.
نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید دربرخورد با چاههای غیرمجاز دقت و بررسی بیشتری صورت گیرد افزود: کارشناسان سعی کنند برای جلوگیری از ضرر کشاورزانی که سالها از این چاهها استفاده می‌کردند و درختانی را به ثمر رسانده اند، راهکاری مطلوب‌تری بیابند.
سعادت با تاکید بر استفاده یارانه 85 درصدی در اجرای طرح‌های آبیاری نوین افزود: برای اجرای طرح‌های آبیاری نوین و تحت فشار که نقش مهمی در مصرف بهینه آب دارد کشاورز باید برای اجرای این طرح‌ها باید از یارانه 85 درصدی دولت مطمئن شود تا رغبت به کار پیدا کند.