سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

طراحی ۸ دهکده گردشگری در استان بوشهر - نمایش محتوای خبر

 

 

طراحی ۸ دهکده گردشگری در استان بوشهر

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر گفت: بخش‌هایی از طرح‌های دهکده‌های گردشگری استان بوشهر که نیاز به توان و تخصص شرکت‌های اروپایی دارند از این تخصص بهره‌برداری می‌شود.

طراحی ۸ دهکده گردشگری در استان بوشهر

 

سید محمد حسن باستی در نشست با نماینده شرکت فرانسوی پورالو با اشاره به فرصت‌های استان بوشهر در زمینه سرمایه گذاری صنعت گردشگری اظهار داشت: استان بوشهر قابلیت‌های فوق‌العاده مناسبی در سواحل دارد که شرایط منحصر به‌فردی برای ایجاد صنعت گردشگری در سطح ملی و فراملی را ایجاد کرده به سبب همین جذابیت‌هاست که نیازمند امکان سنجی متناسب با نیازها، پایدار و همراه با پایش زمانی است.
وی با اشاره به اجرای پروژه دهکده گردشگری دریایی در شمال و جنوب استان بوشهر به عنوان یک ظرفیت مهم افزود: در هشت نقطه گردشگری استان بوشهر خصوصا در شهرهای ساحلی احداث دهکده‌های گردشگری در نظر گرفته شده که سبب رونق صنعت گردشگری در استان بوشهر می‌شود.
معاون امور عمرانی استاندار بوشهر با اشاره به بهره‌برداری از نخستین دهکده گردشگری دریای کشور در شهرساحلی بوشهر بیان کرد: از توان و تخصص شرکت‌های خارجی برای مطالعات و پردازش اطلاعات و ارائه خدمات مهندسی در زمینه اجرای بهینه و بروز مناطق گردشگری استقبال می‌شود.
وی توسعه روابط فنی و تخصصی در صنعت توریسم را یکی از شاخص‌های بهبود روابط در پسابرجام دانست و گفت: در بخش‌هایی که نیاز به توان و تخصص شرکت‌های اروپایی در زمینه توسعه صنعت گردشگری باشد استقبال می‌شود.
باستی با اشاره به اینکه طراحی و اجرای پروژه‌های گردشگری با لحاظ مسائل زیست محیطی از نظر اقتصادی و اجرای بهینه مورد توجه قرار دارد بیان کرد: از سازه‌های تولیدی شرکت پورالو در اجرای دهکده‌های گردشگری استان بوشهر می‌توان بهره برد که نیازمند مطالعات و امکان سنجی متناسب با نیاز این پروژه‌هاست.
وی افزود: بوشهر با ظرفیت‌های فوق‌العاده مناسب ساحلی و دریایی قابلیت تبدیل شدن به منطقه‌ نخست گردشگری دریایی در منطقه را دارد.