جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

ضریب نفوذ گاز روستایی استان بوشهر ۹۵ درصد افزایش می‌یابد - نمایش محتوای خبر

 

 

ضریب نفوذ گاز روستایی استان بوشهر ۹۵ درصد افزایش می‌یابد

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر گفت: ۲۴۵ روستای استان بوشهر با اجرای ۴ هزار و ۹۷۶ کیلومتر شبکه گازرسانی از این نعمت برخوردار شده‌اند که امسال ضریب نفوذ گاز روستایی از ۷۵ درصد به ۹۵ درصد افزایش می‌یابد.

ضریب نفوذ گاز روستایی استان بوشهر ۹۵ درصد افزایش می‌یابد

 

غلامعباس حسینی در بررسی روند اجرای پروژه‌های گازرسانی استان بوشهر با بیان اینکه این پروژه‌ها به صورت شتابان در استان بوشهر در حال اجرا است اظهار داشت: طرح گازرسانی به واحدهای صنعتی به ویژه مرغداری‌ها در اولویت برنامه‌ها قرار دارد.
وی با بیان اینکه اکنون 33 شهر استان بوشهر دارای شبکه گازرسانی هستند افزود: استان بوشهر دارای 37 شهر است که در 4 شهر باقیمانده این استان طرح‌های گازرسانی در دست اجرا است.
حسینی از افزایش ضریب نفوذ گازرسانی در روستاهای استان بوشهر خبر داد و  تصریح کرد: اکنون 245 روستای استان بوشهر دارای شبکه گاز هستند که با تکمیل 200 طرح گازرسانی روستایی استان بوشهر تا سال آینده 95 درصد جمعیت روستایی این استان از شبکه گازرسانی بهره‌مند می‌شوند.
مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر با اشاره به اجرای طرح گازرسانی به واحدهای صنعتی گفت: در راستای طرح‌های اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل امسال ضمن اجرای 17 کیلومتر گازرسانی به بزرگترین طرح متانول جهان در دیر گازرسانی به 156 و واحد مرغ‌داری استان بوشهر انجام می‌شود.
وی با بیان اینکه برای اجرای طرح‌های  گازرسانی به استان بوشهر 35 میلیارد تومان  اعتبار تخصیص یافته افزود: با تکمیل این طرح‌ها زمینه برخورداری 7 هزار خانوار شهری و روستایی در نقاط ارم، بوشکان و تنگ ارم از نعمت گاز مهیا می‌شود.
حسینی با بیان اینکه تاکنون 33 شهر و 245 روستای استان با اجرای 4 هزار و 976 کیلومتر شبکه شهری و روستایی از نعت گاز برخوردار شدند افزود: تاکنون  افزون بر359 کیلومتر خط انتقال تحت پوشش گاز طبیعی قرار گرفته و 150 هزار و 227 انشعاب در اقصی نقاط استان نصب شده است