سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

صید میگو ۲۶ تن در استان بوشهر کاهش یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

صید میگو ۲۶ تن در استان بوشهر کاهش یافت

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات بوشهر گفت: با گذشت ۹ روز از آغاز صید ۳۶۶ تن میگو در آبهای استان بوشهر صید شد که این میزان به نسبت مدت مشابه پارسال که ۳۹۲ تن بود ۲۶ تن کاهش یافته است.

صید میگو ۲۶ تن در استان بوشهر کاهش یافت

 

عباس آهنگر مقدم با بیان اینکه 946 شناور صیادی در صید مکیگو مشارکت دارند اظهار داشت: صید میگو در استان بوشهر از 4 مرداد برای قایق‌ها و شش مرداد برای لنج‌ها آغاز شده و 946 قایق و بلنج صیادی با بیش از 8 هزار صیاد در این عرصه فعالیت دارند.
وی با بیان اینکه با اشاره به اینکه برای قایق‌های صیادی مجوز 24 ساعته برای صید میگو صادر می‌شود گفت: به سبب دوری صیدگاه‌های میگو، برای لنج‌های صیادی مجوز چهار روزه صادر می‌شود.
معاون شیلات استان بوشهر با بیان اینکه منطقه مطاف بهترین زیستگاه آبزی در این استان است خاطر نشان کرد: این منطقه در 17 مایلی بندر دیر قرار دارد که ذخیرگاه میگو ببری، سرتیز، قرمز و سبز  است.
آهنگرمقدم با اشاره به اینکه هشت منطقه برای صید میگو ممنوع شده است گفت: پنج زیستگاه مصنوعی و سه زیستگاه طبیعی و نوزادگاه به عنوان مناطق ممنوع برای صید میگو در استان بوشهر تعیین شده است.
وی از کاهش صید میگو در 9 روز نخست صید خبرداد و تصریح کرد: بر اساس آمارهای 9 روز نخست صید، صیدان استان بوشهر 366 تن میگو صید کرده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل که 392 تن بوده 26 تن کاهش دارد.