سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

صید میگو از ۱۵ شهریور در آبهای استان بوشهر ممنوع می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

صید میگو از ۱۵ شهریور در آبهای استان بوشهر ممنوع می‌شود

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهر گفت: صید میگو در آبهای خلیج فارس محدوده استان بوشهر از ۴ مرداد آغاز شده که با تحقیقات انجام شده برای جلوگیری از صدمه به ذخائر آن، صید این آبزی از ۱۵ شهریور ممنوع می‌شود.

صید میگو از ۱۵ شهریور در آبهای استان بوشهر ممنوع می‌شود

 

 عباس آهنگر مقدم با بیان اینکه استان بوشهر با داشتن طولانی‌ترین سواحل خلیج فارس دارای ظرفیت بالایی در حوزه صید و صیادی است اظهار داشت: در استان بوشهر سالانه افزون بر 10 هزار صیاد 50 هزار تن انواع آبزی صید  می‌کنند که بخشی به بازارهای داخلی و بخشی هم پس از فرآوری صادر می‌شود.
وی با اشاره به اینکه صید میگو یکی از ظرفیت‌های حوزه صیادی استان بوشهر است خاطر نشان کرد: زمان اعلام صید میگو با بررسی‌های پژوهشی توسط پژوهشکده میگو تعیین و آزاد می‌شود و پس از اینکه 80 درصد میگوهای ذخائر آبزیان صید شد برای جلوگیری از انقراض و پیشگیری از صدمه به ذخائر آبزیان صید ترال در آبهای استان بوشهر که روش صید میگو است ممنوع می‌شود.
معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهر با اشاره به ممنوع شدن صید میگو در آبهای استان بوشهر از هفته آینده خاطر نشان کرد:  در 36 روز گذشته یک‌هزار و 67 تن میگو در استان بوشهر صید شد که نسبت به مدت زمان مشابه پارسال 10.8 درصد کاهش دارد.
وی بیان کرد:صید میگو در آبهای خلیج فارس محدوده استان بوشهر از 4 مرداد آغاز شده که با تحقیقات انجام شده برای جلوگیری از صدمه به ذخائر آن، صید این آبزی از 15 شهریور ممنوع می‌شود.
آهنگر مقدم با اشاره به اینکه امسال 8 هزار صیاد در صید میگو مشارکت دارند تصریح کرد: در صید آبزی با ارزش«میگو» 8 هزار صیاد بوشهری با 740 فروند قایق و حدود 500 فروند لنج  فعالیت می‌کنند.
وی با بیان اینکه سال گذشته صید میگو 40 روز به طول انجامید خاطر نشان کرد: پارسال صیادان بوشهری در 40 روز یک‌هزار و 337 تن میگو از خلیج‌فارس در استان بوشهر صید کردند.