جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

صید ماهیان یال اسبی در آبهای دیر بوشهر آغاز شد - نمایش محتوای خبر

 

 

صید ماهیان یال اسبی در آبهای دیر بوشهر آغاز شد

صید ماهیان یال اسبی در آبهای دیر بوشهر آغاز شد

صید ماهیان یال اسبی در آبهای دیر بوشهر آغاز شد

عقیل امینی روز چهارشنبه در حاشیه آغاز فصل صید ماهیان یال اسبی در گفت وگو با خبرنگاران افزود: استفاده خوراکی از ماهیان یال اسبی در کشور ما حرام است اما به لحاظ داشتن ارزش اقتصادی صادراتی صید آن از منابع درآمدی صیادان این شهرستان است.
وی اضافه کرد: پارسال ١٢٨ تن ماهی یال اسبی به ارزش تقریبی ٣٢٠هزار دلاربه کشورهای آسیای شرقی و اروپایی از جمله چین صادر شد که امسال پیش بینی می شود به همین میزان صید شود.
رئیس شیلات بندردیر با اشاره به ارزش اقتصادی ماهیان یال اسبی اظهارداشت: این نوع ماهی از مهمترین منابع پروتئین دریایی است که در همه آبهای گرمسیری و نیمه گرمسیری از جمله خلیج فارس و دریای عمان فراوان یافت می شود.
وی در ارتباط با فرآوری این نوع صید یادآورشد: صید ماهیان یال اسبی تا 26 شهریور ماه ادامه دارد و صید حاصله با فرآوری و بسته بندی در کشتی های کلاس طبس برای صادرات به خارج از کشور انتقال می یابد.
بندردیر در فاصله 200 کیلومتری جنوب مرکز استان بوشهر و به عنوان بزرگ ترین بندر صیادی کشور به شمار می آید که در این بندر پنج هزار صیاد در قالب بهره بردار با استفاده از موتورلنج، قایق و کشتی به امر صید و صیادی می پردازند.