جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

صیادان استان بوشهر ۹۴۰ تن میگو صید کردند - نمایش محتوای خبر

 

 

صیادان استان بوشهر ۹۴۰ تن میگو صید کردند

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهر گفت: در یک ماه از گذشت آغاز صید میگو ۸ هزار صیاد استان ۹۴۰ تن میگو صید کردند که کاهش ۱۲.۸ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل دارد.

صیادان استان بوشهر ۹۴۰ تن میگو صید کردند

 

عباس آهنگرمقدم با بیان اینکه صید میگو از چهارم مرداد در آب‌های استان بوشهر آغاز شد اظهار داشت: زمان تعیین ممنوعیت صید میگو روز شنبه 6 شهریورماه تعیین و اعلام می‌شود.

وی از مشارکت 965 شناور در صید میگو خبرداد و خاطر‌نشان کرد: مجوز صید میگو برای 479 لنج و 486 قایق از شش مرداد‌ماه در استان بوشهر صادر شده که 8 هزار صیاد در این عرصه فعالیت می‌کنند.
معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهر با بیان اینکه صیادان استان بوشهر با بیان اینکه در یک ماه گذشته صیادان با کاهش صید مواجه بوده‌اند، افزود: در یک ماه از گذشت آغاز صید میگو 8 هزار صیاد بوشهر 940 تن میگو صید کردند که کاهش 12.8 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل دارد.
آهنگر‌مقدم با بیان اینکه صیادان در یک ماه صید در سال گذشته یک‌هزار و 78 تن میگو صید کرده‌اند گفت: صید میگو در استان بوشهر در یک ماه گذشته نسبت به سال قبل 12.8 درصد و نسبت به میانگین 5 ساله 30 درصد کاهش دارد.
وی بیان اینکه میگوهای صید شده 83 درصد آن ببری سبز و 17 درصد سفید سرتیز است افزود:بیشترین صید میگو در بنادر شهرستان بوشهر با 54.2 درصد تخلیه شده است.