جهش تولید | چهارشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۹

صیادان استان بوشهر ۱۰۰۰ تن میگو صید کردند‌ - نمایش محتوای خبر

 

 

صیادان استان بوشهر ۱۰۰۰ تن میگو صید کردند‌

صیادان استان بوشهر ۱۰۰۰ تن میگو صید کردند‌

صیادان استان بوشهر ۱۰۰۰ تن میگو صید کردند‌

عباس آهنگرمقدم در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اینکه 8 هزار صیاد استان بوشهر در صید میگو مشارکت دارند اظهار داشت: هشت هزار صیاد با 480 قایق و 490 لنج صیادی در صید میگو در آبهای خلیج فارس استان بوشهر مشارکت دارند.

وی به آغاز صید میگو در آبهای خلیج فارس استان بوشهر از پنجم مرداد ماه اشاره کرد و  افزود: از آبهای بندردیلم تا جنوب استان بوشهر صیدگاه‌های میگو مستقر است  و صیادان برای صید این آبزی در اعماق 10 متر به بالا حضور دارند.

معاون شیلات استان بوشهر با تاکید بر پرهیز از صید میگو در نقاط ممنوع شده خاطر نشان کرد: مناطق ‌ممنوعه صید میگو زیستگا‌ه‌های طبیعی در محدوده نیروگاه بوشهر تا دلوار و منطقه مُطاف در دیر و زیستگاه‌های مصنوعی این آبزی در مُنگُف، یَروَل، خارگو، دیر و گناوه  تعیین شده که صیادان باید از صید میگو در این نقاط بپرهیزند.

آهنگرمقدم به صدور مجوز  صید میگو پرداخت و گفت: مجوز صید میگو برای لنج‎ها در شمال استان بوشهر شش روزه صادر می‌شود تا بتوانند خود را به صیدگاه‌ها برسانند و این در حالی است که برای سایر نقاط آبهای استان بوشهر مجوز صید برای لنج‌ها چهار روزه است.

وی با اشاره به صدور مجوز صید میگو برای قایق‌های صیادی استان بوشهر بیان کرد: مجوز هر سفر دریایی در صید میگو  برای قایق‌ها تا دو روز و برای لنج‌ها تا شش روز صادر می‌شود.

معاون صید و بنادر ماهی‌گیری اداره‌کل شیلات استان بوشهر با اشاره به افزایش صید میگو در 16 روز گذشته خاطر نشان کرد:در 16 روز گذشته صیادان استان بوشهر بیش از 1008  تن میگو صید کردند که نسبت به مدت مشابه سال قبل 57 درصد افزایش دارد.

آهنگرمقدم با اشاره به اینکه 80 درصد میگوهای صید شده میگوی صورتی است بیان کرد: در 16 روز نخست صید این آبزی در سال گذشته 641 تن میگو صید شده که این میزان در 16 روز نخست امسال 367 تن افزایش یافت که 863 تن آن میگوی صورتی و 145 تن میگوی سفید و سرتیز است.

وی میگوی صورتی یا ببری سبز را بهترین گونه میگوی آبهای خلیج فارس دانست و تصریح کرد: بر‌اساس ارزیابی‌های صورت گرفته بیش از 70 درصد میگوی خلیج فارس ببری سبز است که مشتریان زیادی در جهان دارد.