جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

صنعت گردشگری موتور محرکه توسعه اقتصادی استان بوشهر است - نمایش محتوای خبر

 

 

صنعت گردشگری موتور محرکه توسعه اقتصادی استان بوشهر است

صنعت گردشگری موتور محرکه توسعه اقتصادی استان بوشهر است

صنعت گردشگری موتور محرکه توسعه اقتصادی استان بوشهر است

 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر گفت: محیط‌های گردشگری استان بوشهر زمینه توسعه فعالیت صنعت گردشگری به عنوان موتور محرکه توسعه اقتصاد این استان را فراهم کرده است.
 محمدابراهیم فروزانی در کارگاه توانمند سازی روستایی با محوریت گردشگری روستائی استان بوشهر با معرفی برخی ویژگی‌های گردشگری در استان بوشهر اظهار داشت: تنوع اقلیمی، چشم‌انداز و تنوع در مقاصد گردشگری مثل طبیعت‌گردی، تاریخی، صنعتی و تجاری از ظرفیت‌های قابل توجه این استان در جذب گردشگر است.
وی ظرفیت‌ زیستگاه‌های اکولوژیکی را مهم دانست و افزود: پیش از توجه ضعیفی نسبت به جذی گردشگر به این بخش از زیستگاه‌ها می‌شد ولی امروز ضرورت‌های اقلیمی سبب شده که نگاه جدی‌تری در این زمینه وجود داشته باشد و به‌عنوان یکی از شاخصه‌های توسعه پایدار و سبز در این راستا به آن توجه شود.
مدیرکل میراث فرهنگی استان بوشهر ضمن یادآوری این موضوع که محیط‌های وحش، فرهنگی و محیط‌هایی که در کرانه‌های ساحلی مختلف وجود دارد نباید به چشم هزینه دیده شوند، گفت: سرمایه‌ای که از این محیط‌ها در صنعت گردشگری به‌دست می‌آید را می‌توان موتور محرکه توسعه اقتصاد سرمایه‌داری باشد.
فروزانی با بیان این‌که رشد صنعت نفت و گاز در برخی مناطق استان بوشهر به‌سرعت انجام می‌شود و این تحرکات صنعتی نیازمند تعدیل و تلطیف است گفت: نمی‌شود این تعدیل و تلطیف را تنها با صحبت‌کردن به‌وجود آورد بلکه میراث فرهنگی، سازمان حفاظت محیط زیست بخشداران دهیاران و حتی شهرداران شهرهای کوچک می‌توانند با ایجاد یک جبهه مشترک، کارهای بزرگی را در این راستا انجام دهیم.
وی از بازتولید مهارت‌های مختلف در این زمینه و تقویت زیرساخت‌ها خبرداد و افزود: صنعت نفت و گاز  از ظرفیت‌های مهم استان بوشهر است که باید پروسه همکاری بااین مجموعه تسریع یابد چراکه بخش نفت ، بازار، اشتغال نیروی انسانی و ارزش افزوده قابل توجهی را ایجاد کرده است.
مدیرکل میراث فرهنگی استان بوشهر با تاکید بر توجه به حوزه آموزش این بخش را  یک جایگاه کلیدی و مهم دانست و تصریح کرد: گردشگری صنعتی پیشرفته، پیچیده و میان‌بخشی است و نیاز به همکاری بخشهای مختلف عمومی، دولتی، خصوصی و دیگر حوزه‌ها دارد که ایجاد این شبکه و همکاری، نیاز به فهم و درک ظرفیت‌ها و چگونگی استفاده از آن دارد.
کارگاه توانمند سازی روستایی با محوریت گردشگری روستائی استان بوشهر با حضور جمعی از بخشداران، دهیاران، مدیران دفاتر مسافرتی و اقامت‌گاه‌های بوم‌گرائی و سازمان‌های مردم نهاد در سازمان حفاظت محیط زیست بوشهر برگزار شد.