جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

صنعت نفت در کمک به مناطق پیرامونی پیشتاز است - نمایش محتوای خبر

 

 

صنعت نفت در کمک به مناطق پیرامونی پیشتاز است

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس گفت: علی رغم محدودیت های بودجه ای که مجلس شورای اسلامی نیز از آن آگاه است صنعت نفت در کمک به مناطق پیرامونی همواره پیشتاز بوده است .

صنعت نفت در کمک به مناطق پیرامونی پیشتاز است

 

مهدی یوسفی در دیدار با نماینده کنگان، دیر، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی افزود:
حتی در برخی از فعالیت های توسعه ای در حالی که سایر دستگاه های متولی اقدام خاصی انجام نداده اند صنعت نفت فراتر از تعهدات اولیه با تخصیص بودجه تلاش کرده است پروژه های مورد نظر با پیشرفت مقبولی به سرانجام برسد.
وی یادآورشد:توسعه استان بوشهر خواسته همگان و سند افتخار مسوولان است و ما به عنوان بخشی از بدنه صنعت نفت از هیچ کوششی در این زمینه فروگذار نخواهیم بود.
نماینده مردم کنگان،دیر ، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: در زمینه توسعه مناطق و شهرهای نواحی اطراف مناطق صنعتی برنامه هایی از سوی کمیسیون انرژی به صنعت نفت ارایه شده است که پس از نیاز سنجی و تخصیص اعتبار به مرحله اجرا در خواهد آمد که در این صورت شاهد رشد و توسعه این مناطق خواهیم بود.
سکینه الماسی افزود:سعی ما در کمیسیون انرژی تسهیل تعامل میان صنعت نفت و مجلس شورای اسلامی است تا بتوانیم از این طریق سهم خود را در توسعه صنعت نفت و کشور ایفا کنیم.
وی با بیان اینکه کارهای بزرگی در دولت یازدهم انجام شده است گفت: طی دو سال گذشته اقدام های خوبی در حوزه اشتغال پارس جنوبی انجام شده است .
الماسی اظهارداشت: سعی خواهیم کرد ضمن آسیب شناسی موارد جذب فازغ التحصیلان دانشگاه ها بتوانیم با همدلی موجود میان مردم و صنعت نفت نقش خود را در هدایت نیروهای بومی و متخصص در پروژه ها و شرکت های مستقر در پارس جنوبی ایفا کنیم.
وی با تقدیر از تغییرات جدید مدیر عامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در حوزه کار و خدمات اشتغال سازمان و انتصاب فردی کارآزموده در این سمت گفت: ما تغییرات جدید را به فال نیک میگیرم ضمن آنکه به اعتقاد ما برخی موانع ایجاد اشتغال در کشور از ماهیت یکسانی برخوردار هستند و آن نیز ورود سرمایه گذاران خارجی و ارتقای سطح مهارت فارغ التحصیلان دانشگاه هاست که باید جدی گرفته شود.