جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

صندوق امداد ولایت با مشارکت خیران استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

صندوق امداد ولایت با مشارکت خیران استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر گفت: در راستای توانمندسازی خانواده‌های مددجوی کمیته امداد استان صندوق امداد ولایت با مشارکت خیران راه‌اندازی می‌شود.

صندوق امداد ولایت با مشارکت خیران استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود

 

احمد لطفی با تبریک دهه امامت و ولایت و عید سعید غدیر خم اظهار داشت: عید غدیر خم از اعیاد مهم مسلمانان و به‌‌ویژه شیعیان محسوب می‌شود و همه‌ساله برنامه‌های خاصی در این ایام برای گرامیداشت این روز در دستور کار  کمیته امداد قرار می‌گیرد.
وی با بیان اینکه کمیته امداد یک نهاد حمایتی و فرهنگی است، تصریح کرد: این نهاد به مناسبت‌های ویژه برای خانواده‌های تحت پوشش وکارکنان کمیته امداد، برنامه‌های ویژه‌ای برگزار می‌کند که در دهه ولایت  از عید قربان تا عید غدیر حدود 15 برنامه شاخص اجرا و متناسب با  برنامه‌ریزی زمانبندی در حال اجرا است.
مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با اشاره به معرفی برخی از برنامه‌های شاخص این ایام خاطر‌نشان کرد: نخستین برنامه در دهه امامت و ولایت عید قربان بود که ذبح گوسفند صورت گرفت و نذورات قربانی با مشارکت فعال مردم، خیران و موسسات نیکوکار میان بیش از 10 درصد از نیازمندان تحت حمایت توزیع شد.
وی برگزاری کارگاه آموزشی با موضوع غدیرشناسی، برگزاری کارگاه آموزشی امر به معروف و نهی از منکر، برگزاری مسابقه شعر با موضوع غدیر، توزیع بروشورهای آموزشی با موضوع امامت و ولایت را از دیگر برنامه‌های این نهاد در دهه ولایت عنوان کرد.
لطفی با اشاره به رسیدگی به خانواده‌های نیازمند و ایتام در دهه امامت و ولایت افزود: بازدید از خانواده‌های ایتام سادات تحت پوشش با حضور مسئولان در قالب طرح مفتاح الجنه، حامی‌یابی برای ایتام تحت پوشش‌، تهیه بسته ویژه برای برای تکریم ایتامی که دارای نام مبارک «علی» هستند‌، تجدید با آرمان‌های شهدا در گلزار شهدا، توزیع جهیزیه‌، بر گزاری همایش ویژه زنان سرپرست خانوار از دیگر برنامه‌هایی است که به مناسبت دهه ولایت توسط این نهاد اجرایی می‌شود.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر از راه‌اندازی صندوق قرض الحسنه ولایت، شعبه امام رضا(ع) در استان بوشهر خبرداد و گفت: برای توانمندسازی و افزایش خدمات به خانواده‌های نیازمند در قالب طرح‌های اقتصاد مقاومتی صندوق قرض الحسنه ولایت راه‌اندازی می‌شود.
لطفی هدف از طرح افتتاح صندوق قرض الحسنه امداد ولایت را در راستای کمک به نیازمندان و توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت، از طریق پرداخت وام‌های قرض الحسنه با رعایت موازین شرعی پرداخت وجوهات عنوان کرد.
مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر با بیان اینکه در دو سال آینده فرایند خدمات رسانی بهتر از سوی این صندوق به گروه هدف انجام می‌شود، تصریح کرد: منابع اعتباری این صندوق از محل کمیته امداد،اعتبارات بودجه‌ای از دولت و مشارکت خیران و نیکوکاران تامین می‌شود.
لطفی با بیان اینکه نگاه کمیته امداد به صندوق قرض الحسنه امداد ولایت بانکداری نیست خاطرنشان کرد: با این کار در پی آن هستیم تا خودکفایی خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد و اشتغال را داشته باشیم و وابستگی خانواده‌ها به امداد کاهش یابد.
وی با بیان اینکه در حال حاضر در 10 استان این صندوق توسط کمیته امداد مراکز راه‌اندازی شده  افزود: از نیکوکاران دعوت می‌شود با سپرده‌گذاری در این صندوق زمینه‌ساز خدمات بهتر به نیازمندان استان بوشهر شوند.
 
لطفی به اطعام ایتام و نیازمندان اشاره کرد و گفت: در ظهر روز عید غدیر بسته‌های حاوی غذای گرم میان مددجویان کمیته امداد و بهزیستی با همکاری کمیته امداد و دفتر خبرگان رهبری در شهرستان‌های استان بوشهر توزیع می‌شود.