جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

صنایع تعطیل شده کوچک و متوسط استان بوشهر حمایت شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

صنایع تعطیل شده کوچک و متوسط استان بوشهر حمایت شوند

امام جمعه بوشهر گفت: در استان بوشهر بسیاری از صنایع کوچک و متوسط تعطیل و نیمه تعطیل هستند که باید این صنایع برای رونق مورد حمایت قرار گیرند.

صنایع تعطیل شده کوچک و متوسط استان بوشهر حمایت شوند

 

آیت‌الله  صفایی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه بوشهر با اشاره به جامعه خوشبخت اظهار داشت: آن جامعه‌ای خوشبخت است که دارای پیشرفت در ابعاد معنویت و مادی با شاخص‌های عدالت محور در حوزه معنویت، اخلاق، تقوا و رشد واقعی باشد.
نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه اختلاف میان مسلمانان از دو قرن پیش توسط استکبار طراحی شد تصریح کرد: با راه‌اندازی اختلاف میان مذاهب اسلامی استکبار جهانی در تلاش است که توان نیروهای مسلمانان را ضعیف و نابود کند.
امام جمعه بوشهر تسلط بر سرزمین‌های اسلامی را از اهداف استکبار جهانی دانست و خاطرنشان کرد: جهان استکبار با درگیری میان مسلمانان در سرزمین‌های اسلامی ضمن چپاول ثروت و برقراری قدرت در این سرزمین‌ها مسلط می‌شود.
صفایی بوشهری با بیان اینکه دشمنان مسلمانان و انقلاب اسلامی برای جلوگیری از پیشرفت و توسعه نظام اسلامی ایران برنامه‌ریزی کرده گفت: اکنون 37 سال از انقلاب اسلامی می‌گذرد و شاهد فراهم شده پیشرفت و توسعه ایران اسلامی در همه ابعاد هستیم اما دشمنان ایران و انقلاب اسلامی نگذاشتند به آن رشد و توسعه‌ای که تدوین شده دست یابیم.
نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه جهان استکبار دنبال مهار و کنترل و براندازی نظام اسلامی است افزود: بهترین تبلیغ برای نظام اسلامی ایران تشکیل یک نظام و تمدن اسلامی با شاخص‌های رشد مادی و معنویت است.
امام جمعه بوشهر با اشاره به اینکه جامعه جهانی تشنه عدالت و معنویت است تصریح کرد: مردم در جهان دنبال رشد این دو مقوله در عرصه کرامت انسانی هستند که اگر تمدن اسلامی با شاخص‌های مادی و معنویت شکل بگیرد جامعه جهانی تمایل به آن پیدا می‌کنند.
صفایی بوشهری با تاکید بر تکیه بر توانمندی داخلی گفت: اگر به توانمندی داخلی تکیه شود و نیازی به کشورهای خارجی نداشته باشیم جهان استکبار به طراحی‌های خود دست نمی‌یابد در غیر این صورت سرزمین‌های اسلامی را مدیریت و کنترل می‌کند.
امام جمعه بوشهر با اشاره به اینکه جهان استکبار به تعهدات خود در برجام عمل نکرده است افزود: در جریان مذاکرات هسته‌ای ایران اسلامی فراتر از تعهدات خود عمل کرد ولی استکبار جهانی و کشورهای اروپایی هیچ کاری در این عرصه انجام ندادند.
نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه در جریان برجام قرار بود تحریم‌ها برداشته شود گفت: در انعقاد برجام حتی مسئولان سیاسی و اجرایی نظام گفتند که تحریم‌ها برداشته می‌شود اما ملاحضه می‌شود هیچ چیزی حاصل نشد و این نشان می‌دهد که نمی‌توان به شیطان بزرگ «آمریکا» اعتماد کرد.
صفایی بوشهری با بیان اینکه به بهانه‌های گوناگون ایران را تحریم می‌کنند افزود: اگر ایران در عرصه علم و فناوری، فناوری نانو و موشک‌های بالستیک مطالعه و تحقیق می‌کند که ربطی به برجام ندارند آنرا به برجام پیوند می‌زنند.
امام جمعه بوشهر با بیان اینکه اکنون شش ماه از برجام گذشته و هیچ خبری از عمل کردن به تعهدات طرف مقابل ایران نیست خاطرنشان کرد: برخی مسئولان گفتند که با تحقق مفاد برجام تمام مشکلات جامعه برطرف می‌شود اکنون با گذشت شش ماه از برجام هیچ خبری نیست و بعداز آن هم خبری نمی‌شود.
نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر تنها راه رشد و توسعه کشور را توجه به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: اقتصاد مقاومتی یعنی تکیه بر منابع و نیروی انسانی داخلی با بهره‌مندی از برنامه‌ریزی دانش بنیان و جهادی عمل کردن است.
صفایی بوشهری با بیان اینکه ایران را متهم به حمایت از تروریسم می‌کنند تصریح کرد: بدترین نوع تروریسم که اکنون جهان استکبار از آن حمایت می‌کند تروریسم دولتی است.
نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر با اشاره به نقض عهده آمریکا و کشورهای اروپایی در برجام گفت: با توجه به نقض عده کشورهای استکباری در جریان برجام باید مسئولان با این مهم برخورد قاطع کنند چرا که آنها دنبال تسلیم ایران  هستند که  آمریکا آن را به گور می‌برد.
صفایی بوشهری مبارزه با قاچاق، تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را یک ضرورت دانست و با گرامیداشت دهه کرامت به روز خبرنگار پرداخت و با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان خبرنگار گفت: خبرنگاران با رعایت صحیح اخلاق خبرنگاری و حرفه‌ای یک رسالت مهم و بزرگ در جامعه دارند.
امام جمعه بوشهر تاکید کرد: ارائه گزارش سالم با مراعات اخلاق حرفه‌ای یکی از رسالت‌های خبرنگاری است که می‌تواند منشا خیرات و برکات زیادی در جامعه شود.
وی تاکید کرد: افشاگری حقوق‌های نجومی کاری خیلی خوبی بود و باید این مهم دنبال و از حقوق‌های نجومی جلوگیری شود.
نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر با گرامیداشت روز حمایت از صنایع کوچک بر توجه به واحدهای تولیدی استان بوشهر تاکید کرد و افزود: در استان بوشهر بسیاری از صنایع کوچک و متوسط تعطیل و نیمه‌تعطیل هستند که باید این صنایع برای رونق مورد حمایت قرار گیرند.
معاون شیلات استان بوشهر با بیان اینکه صید قایق‌ها در برخی نقاط مطلوب نبوده افزود: با توجه به اینکه میگو همواره در حال مهارت است صیادان شمال استان بوشهر به سبب نبود میگو هنوز موفق به دریاروی نشده‌اند که بدون شک وضعیت صید میگو تا دو روز آینده بهتر و مطلوب‌تر می‌شود.
آهنگر مقدم از راه‌اندازی بازارچه عرضه میگوی دریایی در بوشهر خبر داد و افزود: نخستین بازارچه عرضه میگو در شیلات بوشهر راه‌اندازی شده که ضمن با کیفیت بودن میگوی از نظر قیمت هم دارای وضعیت مطلوبی است.