جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

صدا وسیما بزرگترین و فراگیرترین حسینیه عزاداری محرم است - نمایش محتوای خبر

 

 

صدا وسیما بزرگترین و فراگیرترین حسینیه عزاداری محرم است

صدا وسیما بزرگترین و فراگیرترین حسینیه عزاداری محرم است

صدا وسیما بزرگترین و فراگیرترین حسینیه عزاداری محرم است

آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر در مراسم آغاز تولید برنامه های معارفی ویژه محرم و صفر صدا و سیمای مرکز بوشهر با اعلام این مطلب گفت: صدا و سیما عضو اصلی و تاثیر گذار همه خانواده ها و جامعه است و قطعا می تواند برای حوزه معارف اسلامی و مناسبت های مذهبی و عزاداری ها فرصت طلایی ایجاد کند . وی با قدردانی از فعالیت های صدا و سیما افزود: فعالیت های صدا و سیما هر چند آرمانی نیست اما فوق العاده خوب عمل کرده و در استان بوشهر شرایطی فراهم شده تا مردم در خانه های خود و در کنار رادیو و تلویزیون در بزرگترین حسینیه های عزاداری حضور داشته باشند . سید حسین ناظر مدیر کل صدا و سیمای مرکز بوشهر هم با اشاره به آمادگی کامل همه بخشهای صدا و سیما برای پوشش  فراگیر رسانه ای این مناسبت بزرگ و آغاز تولید برنامه های عزاداری محرم گفت : برنامه های تلویزیونی زنده شبانه با نام " شور و شین" به مدت 13 شب ، برنامه ده قسمتی " نوای عاشقی" ویژه آموزش مداحی و مسابقه انتخاب مداحان برتر استان، برنامه تلویزیونی " در حریم عشق" و مستندهای عاشورا و اربعین از برنامه های تدارک دیده شده در حوزه سیماست.

وی همچنین افزود: برنامه زنده رادیویی " ماه حسین" و برنامه های " با کاروان عشق ، " شور حسینی" و  پوشش خبری برنامه های محرم و عزاداری های مردم در سراسر استان و پخش آن از شبکه استانی و شبکه های سراسری در دستور کار قرار دارد.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز بوشهر تقارن دهه اول محرم با هفته دفاع مقدس را از ویژگی های برنامه های امسال عنوان کرد و گفت: همه عوامل برنامه ساز و به ویژه عوامل فنی مرکز با ایجاد زیرساختهای رسانه ای پخش زنده مراسم عزاداری ها و مراسم آئینی بوشهری ها در دهه اول محرم ، روزهای تاسوعا، عاشورا و اربعین را اجرا خواهند کرد.

سید حسین ناظر با اشاره به سابقه طولانی و اثر گذار سبک عزاداری بوشهری گفت: رئیس رسانه ملی امسال در اجلاس پیر غلامان حسینی از مداح اهل بیت و پیر غلام حسینی استان بوشهر آقای حسن مهدی زاده دوانی و بیش از نیم قرن خدمات ایشان در حوزه ترویج فرهنگ عاشورایی تجلیل خواهد کرد.