جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

صادرات ۸.۷ میلیارد دلار کالاهای غیر نفتی از گمرک‌های استان بوشهر - نمایش محتوای خبر

 

 

صادرات ۸.۷ میلیارد دلار کالاهای غیر نفتی از گمرک‌های استان بوشهر

معاون صادرات و ترانزیت گمرک‌های استان بوشهر گفت: در ۷ ماه گذشته بیش از ۸.۷ میلیارد دلار از گمرک‌های استان بوشهر به کشورهای مختلف صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۳ درصد افزایش دارد.

صادرات ۸.۷ میلیارد دلار کالاهای غیر نفتی از گمرک‌های استان بوشهر

 

بهروز قره بیگی امروز در جلسه تکریم و معرفی  رئیس گمرک بندر دیر با بیان اینکه گمرکات استان بوشهر به سامانه جامع امور گمرکی مجهز شده اظهار داشت: با نصب این سامانه هر گونه فعالیت در عرصه صادرات و واردات و ترخیص کالا بدون به وسیله سیستم الکترونیکی انجام می‌شود که از بروز هر گونه تخلف و اشتباه جلوگیری می‌کند.
وی با اشاره به اینکه گمرک بندر دیر دارای پیشنیه تاریخی بالایی است تصریح کرد: گمرک بندر دیر دارای زیرساخت‌های لازم در عرصه تجارت دریایی اعم از کالاهای تجاری و ملوانی است که نقش مهمی در اقتصادی منطقه و استان بوشهر دارد.
معاون صادرات و ترانزیت گمرک‌های استان بوشهر از افزایش صادرات 43 درصدی کالای غیر نفتی از گمرکات پانزده‌گانه استان بوشهر خبرداد و  گفت: در 7 ماه گذشته بیش از 8.7 میلیارد دلار از گمرک‌های استان بوشهر به کشورهای مختلف صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل43 درصد  افزایش دارد.
قره بیگی با بیان اینکه در این مدت 23 میلیون تن کالا صادر شده است خاطر نشان کرد: در 7 ماه گذشته  558 هزار تن کالا به ارزش یک میلیون و 200 هزاردلار از طریق گمرک‌های استان بوشهر وارد کشور شد که نسبت به مدت مشابه سال 94کاهش  نشان می‌دهد.
وی با تاکید بر  توسعه صادرات در تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی افزود:  گمرکات استان بوشهر در توسعه صادرات غیر نفتی عملکرد مطلوبی داشته‌اند که در این راستا باتوجه به زیرساخت موجود، گمرک بندر دیر در این مدت فعالیت خوبی داشته است.
در این نشست ضمن معرفی البرز کشاورزی به عنوان رئیس جدید گمرک دیر از زحمات محمدحسن سلیمانی تقدیرشد.