جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

صادرات ۲۰۰ میلیون دلار محصولات صنایع دستی استان بوشهر - نمایش محتوای خبر

 

 

صادرات ۲۰۰ میلیون دلار محصولات صنایع دستی استان بوشهر

صادرات ۲۰۰ میلیون دلار محصولات صنایع دستی استان بوشهر

صادرات ۲۰۰ میلیون دلار محصولات صنایع دستی استان بوشهر

ناصر امیرزاده در گفت‌وگو با خبرنگاران، با بیان اینکه  تولید صنایع دستی کسب و کار سنتی است اظهار داشت: محصولات صنایع دستی استان بوشهر بر اساس ظرفیت‌های هر منطقه تولید و عرضه می‌شود.

وی با بیان اینکه کسب و کار از طریق قابلیت‌های دریایی یکی از مهم‌ترین تولیدات صنایع دستی استان بوشهر است خاطر نشان کرد: سواحل خلیج فارس فرصت مهمی برای تولید محصولات دستی دریایی برای هنرمندان چیره دست در استان بوشهر فراهم کرده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر با تاکید بر ظرفیت  تولید محصولات حصیری بیان کرد: بیش از شش میلیون اصله نخل در استان بوشهر  تولید  محصولات صنایع دستی مرتبط با آن چون حصیر و دیگر تولیدات حصیری فراهم کرده است.

امیرزاده از تبدیل بوشهر به شهر نمونه ساخت صنایع دستی دریایی خبرداد و خاطر نشان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده بوشهر تا 2 سال آینده شهری نمونه در ساخت صنایع دستی دریایی می‌شود.

وی، بوشهر را قطب حصیربافی کشور دانست و تصریح کرد:  با توجه به نام‌گذاری امسال در صنایع دستی،  به نام سال حصیر، استان بوشهر با داشتن شش میلیون اصله نخل می‌تواند قطب حصیربافی کشور شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر از صادرات صنایع دستی استان بوشهر خبرداد و تصریح کرد: بر اساس آمار موجود افزون بر 200 میلیون دلار محصولات صنایع دستی استان بوشهر شامل، حصیر، گلیم، گبه، صنایع دستی دریایی و سازه‌های موسیقی به کشورهای حوزه خلیج فارس و آسیای میانه صادر شده است.